Ekran kartı çok ısınıyor

MaweR

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartımı termal macundan kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm fakat termal macunu yenilediğim halde çok ısınıyor ve görüntü vermeyi kesip bilgisayarı yeniden başlatıyor.

Ekran kartımı termal macundan kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm fakat termal macunu yenilediğim halde çok ısınıyor ve görüntü vermeyi kesip bilgisayarı yeniden başlatıyor.
Hangi marka/model GPU kullandığınızı, oyun veya kullanım esnasında olan sıcaklıkları, GPU sürücünüzü ve diğer bileşenlerinizi bilmeden tahmin etmek çok zor. Bu bilgileri paylaşırsanız daha verimli olur. Belki de macun değişimi sonrası termal padlerde bir hasar veya temassızlık oldu. Bilemiyoruz.

yardımcı programlar ile fan hızını en sona çekin, fan hızında bir değişiklik görmüyorsanız fan bozulmuştur, bilgisayarı yük altı testine sokun.
yine kapatırsa direk ekran kartı bozuktur, ya da soğutma yeterli olmuyordur, hava şartları çalışması için uygun mu? termal macundan kaynaklanmıyor dediğiniz gibi.

Hangi marka/model GPU kullandığınızı, oyun veya kullanım esnasında olan sıcaklıkları, GPU sürücünüzü ve diğer bileşenlerinizi bilmeden tahmin etmek çok zor. Bu bilgileri paylaşırsanız daha verimli olur. Belki de macun değişimi sonrası termal padlerde bir hasar veya temassızlık oldu. Bilemiyoruz.

Ekran kartım GeForce GT 210 1GB.

Yardımcı programlar ile fan hızını en sona çekin, fan hızında bir değişiklik görmüyorsanız fan bozulmuştur, bilgisayarı yük altı testine sokun.
Yine kapatırsa direk ekran kartı bozuktur, ya da soğutma yeterli olmuyordur, hava şartları çalışması için uygun mu? Termal macundan kaynaklanmıyor dediğiniz gibi.

Fan hızını en sona çektiğim zaman fan hızında bir değişiklik fark etmedim ama derece 48°den 46° dereceye düştü.

Fan hızını en sona çektiğim zaman fan hızında bir değişiklik fark etmedim ama derece 48°den 46° dereceye düştü.
fan üzerinden gelen seste hiç bir artış olmadı mı son seviyeye çekince, eğer öyleyse fan için bir sorun olabilir.

D-dostum o ekran kartı bence arızalıdır, ayıp olmasın ama aşırı eski bir ekran kartı ömrü dolmuş bence artık.

Biliyorum fakat yeni ekran kartı alacak durumum yok malum ekran kartı fiyatları da çok yükseldi.
Fan üzerinden gelen seste hiçbir artış olmadı mı son seviyeye çekince, eğer öyleyse fan için bir sorun olabilir.

Bir artış olmadı ama fan dönüyor.

Geri
Yukarı