Ekran kartı darboğazı iyi bir şeydir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tamama hatası var, yardımcı olayım.
Eğer sistemdeki işlemci ekran kartını en yüksek performansta çalıştırabiliyorsa bir darboğazdan bahsedilmez.
Eğer işlemci ekran kartını besleyemiyorsa darboğazdan bahsedilir.

Ekran kartı<işlemci ise darboğaz yok
Ekran kartı >işlemci ise darboğaz var :)

Umarım anlatabildim.

5 dakikadır anlamaya çalışıyorum ve bu yazıda anladım. Sonuç: Zaten sistem alacak kişilerin çoğu sistemine ekran kartını besleyebileceği bir işlemci aramıyor mu? Bunu zaten iyi bişey olarak görüyoruz.

5 dakikadır anlamaya çalışıyorum ve bu yazıda anladım. Sonuç: Zaten sistem alacak kişilerin çoğu sistemine ekran kartını besleyebileceği bir işlemci aramıyor mu? Bunu zaten iyi bişey olarak görüyoruz.

Veya tam tersi işlemcisine uygun ekran kartı arıyorlar. Burada kişinin oyun tercihi büyük yer tutuyor, yükün ekran kartına maksimum derecede bineceği AAA oyunlarda ekran kartını daha üst model alabilirken işlemcinin öne çıktığı rekabetçi oyunlarda veya yüksek FPS değerlerinde bu olmuyor.

3 birim para verip RTX 2060 alsa %99 kullanımla 200 FPS alacağı yerde, 7 birim para verip 3060 Ti alıyor %70 kullanımla yine 200 FPS alıyor. Sonra ya işlemciyi yükseltmek ya da monitörü 2K'ya çekmek zorunda kalıyor. Yanlış tercihin bedeli 10 birim para harcamak oluyor sonunda.

Veya tam tersi işlemcisine uygun ekran kartı arıyorlar. Burada kişinin oyun tercihi büyük yer tutuyor, yükün ekran kartına maksimum derecede bineceği AAA oyunlarda ekran kartını daha üst model alabilirken işlemcinin öne çıktığı rekabetçi oyunlarda veya yüksek FPS değerlerinde bu olmuyor.

3 birim para verip RTX 2060 alsa %99 kullanımla 200 FPS alacağı yerde, 7 birim para verip 3060 Ti alıyor %70 kullanımla yine 200 FPS alıyor. Sonra ya işlemciyi yükseltmek ya da monitörü 2K'ya çekmek zorunda kalıyor. Yanlış tercihin bedeli 10 birim para harcamak oluyor sonunda.

Aynı şeyi demek istiyorum bende :D

Ben hiç birşey anlamadım. Konu içeriği değil yazılanlar kafamı karıştırdı. Ekran kartım kötünün iyisi, ama i710700F ile csgo'da 400fps'e yakın alıyorum. İşlemcinin önemi bu oyunda büyük ama hepsinde durum aynı olmayabilir. Bir başlıkta çözünürlük ve ayarları düşürmekte darboğaz edebilir şeklinde bahsediliyordu. Daha çok fps alalım derken sorun yaşayanlar olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı