Ekran kartı darboğazı

KaraMamut

Femtopat
Arkadaşlar selam;
Öncelikle benim sorunum şu an ekran kartına bütçe toplamam ancak bu süre boyunca ekran kartının beni taşımasını istiyorum. Mesela Watch Dogs 2 oynuyorum ve OSD'yi açınca VRAM kullanımı %60, CPU kullanımı %30, GPU kullanımı %100 :). Bu değerin düşmesi gibi bir şey söz konusumu çünkü oyunda 20 FPS alıyorum yani çektiğim acıları siz düşünün :).

Ama bu 3D oyunlarda oluyor. Darboğaz sadece CPU'nun ekran kartına yaptığı değil ekran kartının CPU'ya yaptığıda olabilir. Google'da yazarsanız size gösterecektir link atmak yasak mı bilemiyorum.

Ama bu 3D oyunlarda oluyor. Darboğaz sadece CPU'nun ekran kartına yaptığı değil ekran kartının CPU'ya yaptığıda olabilir. Google'da yazarsanız size gösterecektir link atmak yasak mı bilemiyorum.
Dediğiniz mantıklı değil. Sahip olduğunuz sistemin gücü belli. Ne yapsanız da bir şey değişmeyecektir.
.
Hocam GTX olsa zaten sorun olmaz ama GT yani bu da aradaki fark.
Sizin sahip olduğunuz ekran kartı GTX 660 Ti'dan çok daha kötü. Yani darboğaz yaşamazsınız. Bu kadar ısrar etmenin bir mantığı yok.

Öyle bir şey yok kardeşim senin işlemcin %30 kullanarak o ekran kartını %100 besleyebiliyor demek işin doğrusu bu bir sorun yok onun için.

Yeni konular

Geri
Yukarı