Ekran kartı değişikliği sonrası performans düşüşü

Semihcoldd

Hectopat
Daha fazla  
Dün ekran kartı aldım. Eski sürücüleri silip yeni ekran kartını takıp sitesinden sürücü yükledim. (Saat:11:00)

Dün bu işlemlerden sonra dört saat "GTA 5" oynadım. Bilgisayarı kapatıp tekrar açtım ve sıkıntısız bir şekilde 40 FPS üstü gece 12'ye kadar oyun oynadım.

Bu sabah bilgisayarı bir açtım bilgisayar 10 sene önceye gitmiş gibi. Arayüz hızlı fakat oyunlar 10 FPS veriyor.

Dün GPU-Z programında oyunda iken %99 kullanım gözüküyordu. Bu sabah baktım GPU kullanımı @30 tarzı bir şey yazıyor.

Ekran kartını iade mi edeyim, ne yapayım?
Ekran kartı rx570 güç kaynağı 750 watt 12 GB ram i7 işlemci var .

Dün aldım ekran kartını 2. El olarak. Dün hiçbir sıkıntısı yoktu bu sabah çalışmaz oldu. 900 liraya aldım param boşa gitti:cry: Aldığım adam dün aradı memnunmusun dedi ,bende sıkıntı yok çalışıyor dedim. Ama bu sabah çalışmıyor.

Son düzenleme:
Eski ekran kartını ''Program Ekle Veya Kaldır'' aracılığıyla kaldırdıysan eski ekran kartını tam kaldırmamıştır. DDU programı ile kaldırıp yeni ekran kartının sürücüsünü kurman gerekiyor.

Bir de işlemcinin tam modelini yazar mısın?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı