Ekran kartı değişmeden önce ne yapılır?

Daha fazla  
Merhaba şu an bilgisayarımda RX 6400 var, sattım pazartesi kargoya vereceğim ve GTX 1660 Super aldım ikisini değiştirmeden önce ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile AMD sürücülerini silin. Onun dışında başka bir şey yapmanız gerektiğini düşünmüyorum.

Açılır sanırsam. Bende DDU ile silmek zorunda kalmıştım, ekran hala vardı.

Hocam DDU ile silmezsek bir şey olur mu? Ben AMD R9 285 karttan RX 580 karta geçtim. Düz bir şekilde internetten driverını yükledim. Eski driveri silmedi. FurMark'ta 49 FPS vs. verdi. Sonra akşama doğru tekrar indirdim olmadığını düşünerek. Tekrar kurdum. Bu sefer eski driveri de sildi. FurMark FPS değeri de 72'ye çıktı.
Ben yine de DDU ile sileyim mi?

Merhaba şu an bilgisayarımda RX 6400 var, sattım pazartesi kargoya vereceğim ve GTX 1660 Super aldım ikisini değiştirmeden önce ne yapmam gerek?
Nvidia'nın sitesinden uygun sürücüyü indirin. Ardından DDU ile AMD sürücülerini kaldırın. Bilgisayarı kapayın yeni kartı takın. İnterneti kesin(Windows'un sürücü kurmaması için). Bilgisayarı açın ve indirdiğiniz sürücüyü kurun. Başka bir şey yapılacağını zannetmiyorum.

NVIDIA'nın sitesinden uygun sürücüyü indirin. Ardından DDU ile AMD sürücülerini kaldırın. Bilgisayarı kapayın yeni kartı takın. İnterneti kesin(Windows'un sürücü kurmaması için). Bilgisayarı açın ve indirdiğiniz sürücüyü kurun. Başka bir şey yapılacağını zannetmiyorum.

Hocam yalnız biraz anlatım bozukluğu yapmışım 1660 Super daha elime geçmedi yani pazartes ikendi GPU mu kargoya vereceğim fakat yeni GPU 2-3 gün sonra gelecek yine aynı işlemleri mi yapayım?

Hocam DDU ile silmezsek bir şey olur mu? Ben AMD R9 285 karttan RX 580 karta geçtim. Düz bir şekilde internetten driverını yükledim. Eski driveri silmedi. FurMark'ta 49 FPS vs. verdi. Sonra akşama doğru tekrar indirdim olmadığını düşünerek. Tekrar kurdum. Bu sefer eski driveri de sildi. FurMark FPS değeri de 72'ye çıktı.
Ben yine de DDU ile sileyim mi?

Siz yükseltme yapmışsınız, sorun olmaz. Ama başka bir ekran kartına geçince sürücülerin çakışmaması amacıyla DDU ile silinmesi en sağlıklısı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı