Ekran kartı değiştirirken bilgisayarı yenilemek gerekir mi?

KıymalıPide46

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bundan yaklaşık 3 ay önce LoL'ü rahatlıkla oynayabiliyordum fakat ekran kartı yetersizliği yüzünden başlatmıyor. Bu yüzden ekran kartı değiştirmek istedim fakat kasamın eski olduğunu ve bu yüzden kasanın yenilenmesi gerektiği söylenildi. Ekran kartı değiştirirken diğer parçalarında değiştirilmesi gerekir mi?

Merhaba, bundan yaklaşık 3 ay önce LoL'ü rahatlıkla oynayabiliyordum fakat ekran kartı yetersizliği yüzünden başlatmıyor. Bu yüzden ekran kartı değiştirmek istedim fakat kasamın eski olduğunu ve bu yüzden kasanın yenilenmesi gerektiği söylenildi. Ekran kartı değiştirirken diğer parçalarında değiştirilmesi gerekir mi?
Şuan ki sisteminiz ve alacağınız ekran kartı ne?

Halihazırda kullandığınız sistemi marka/model olacak şekilde eksiksiz olarak paylaşır mısınız?

İşlemci, ekran kartı, RAM, güç kaynağı, anakart vb. gibi.

Ekran Kartı:Nvidia GT9800
İşlemci:i3 E6500
Ram:4 GB
İşletim Sistemi: Windows 8.1

Halihazırda kullandığınız sistemi marka/model olacak şekilde eksiksiz olarak paylaşır mısınız?

İşlemci, ekran kartı, RAM, güç kaynağı, anakart vb. gibi.
Bildiklerimi paylaştım diğerlerini bilmiyprum maalesef

Eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın Izoly Amd Radeon RX 550 4GB 128bit

Ekran Kartı:Nvidia GT9800
İşlemci:i3 E6500
Ram:4 GB
İşletim Sistemi: Windows 8.1

Bildiklerimi paylaştım diğerlerini bilmiyprum maalesef

Celeron E6500'dır o. O işlemci o ekran kartını besleyemez, o sisteme yatırım yapmanızı önermiyorum. Alacağınız ekran kartı markası Izoly de rezalet bir marka.

Celeron E6500'dır o. O işlemci o ekran kartını besleyemez, o sisteme yatırım yapmanızı önermiyorum. Alacağınız ekran kartı markası Izoly de rezalet bir marka.
Hangi Markayı önerirsiniz? MSI ya da Asus alacak kadar bir bütçem yok, sanırım işlemciyi ve diğerlerini değiştirmek zorundayım.

Hocam benim bütçem en ucuz içindi, senin bu söylediğin sistemin bana ne kadara mal olacağını yazarsan çok sevinirim
Kasanız , güç kaynağınız ve diskiniz var. Bu 3'lüyü ilerde değiştirmek kaydıyla,

B450M anakart+ 3200G işlemci 1549 + 1700TL
B450M anakart + 5600G işlemci 1549 + 3000TL
A320M anakart + 3200G işlemci 1400 + 1700 TL
bide ekstradan 1200TL 8x2 gb ram masrafı olacak.

Geri
Yukarı