Ekran kartı değiştirirken neye dikkat edilmeli?

Ademsh

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
H110M PRO VD-İ5 6500-GTX 750 Tİ-16GB DDR4 3200MHZ
Arkadaşlar yeni ekran kartj aldım lakin sistemi format atacağım format attıktan sonra mı ekran kartını takayım yoksa simdi takıp sonra format mı atayım
Önceki ekran kartj GTX 750 Ti şu anki grx 1660 Super karar veremedim doğrusu ne sizce.
(Benim düşüncem ilk önce DDU ile driver ı silmek sonra format atıp ekran kartını değiştirmek)

Arkadaşlar yeni ekran kartj aldım lakin sistemi format atacağım format attıktan sonra mı ekran kartını takayım yoksa simdi takıp sonra format mı atayım
Önceki ekran kartj GTX 750 Ti şu anki grx 1660 Super karar veremedim doğrusu ne sizce.
(Benim düşüncem ilk önce DDU ile driver ı silmek sonra format atıp ekran kartını değiştirmek)
Format atacaksan DDU'ya neden gerek olsun diye düşündüm düşümden ayrı kaldım? Ekran kartını tak, USB ile bilgisayarı başlatıp formatını at, sonra sürücüleri kurarsın.

Fark etmez format attığında driverlar zaten silinir. Ama istersen, şüphelerin var ise DDU ile driverları silip sonra format at. Ayrıca ekran kartı takılı olması veya sökük olması bir şey değiştirmez takılı kalsın.

Format atacaksan DDU'ya neden gerek olsun diye düşündüm düşümden ayrı kaldım? Ekran kartını tak, USB ile bilgisayarı başlatıp formatını at, sonra sürücüleri kurarsın.

Bende onu düşündüm gerek kalmaz diye lakin en son format attığımda Windows 11'den sanırım otomatik driver kurulmuştu.

Fark etmez format attığında driverlar zaten silinir. Ama istersen, şüphelerin var ise DDU ile driverları silip sonra format at. Ayrıca ekran kartı takılı olması veya sökük olması bir şey değiştirmez takılı kalsın.

PC de virüs var hocam ondan trojan gibi aslında şu an çalışmıyor ama Defender'ı kapatıyor hep ondan dolayı

Bende onu düşündüm gerek kalmaz diye lakin en son format attığımda Windows 11'den sanırım otomatik driver kurulmuştu.
Win 11 çok şeker, yıllardır bir şeyi doğrultamadı, onun kurduğunu DDU ile kaldırman gerekmez, kurulumunu yap, Nvidia'dan indir yenisini kur, hayırlı olsun.

Windows 11 çok şeker, yıllardır bir şeyi doğrultamadı, onun kurduğunu DDU ile kaldırman gerekmez, kurulumunu yap, NVIDIA'dan indir yenisini kur, hayırlı olsun.

Anladımm sağ olun hocam aklımdaki sorular gitmiş oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eski ekran kartıyla alakalı driver sil. Yeni ekran kartını montajla. Ekran kartına uygun driver yükle. Formata gerek yok. Unuttum yazmayı. Güle güle kullan.

Eski ekran kartıyla alakalı driver sil. Yeni ekran kartını montajla. Ekran kartına uygun driver yükle. Formata gerek yok. Unuttum yazmayı. Güle güle kullan.

Hocam virüs sorun yaşatmasın.

Hocam virüs sorun yaşatmasın.
Öncesinde bir virüs durumun yoksa, format atmana gerek yok diyebiliriz, ama format atmak standartta beyaz sayfa açmaktır, yaptığın bütün hata ve tecrübelerini bu sefer yapmamak için birebirdir. Sadece bir ekran kartı için Win 11'de format atılır diyemiyorum - uzak kaldığım bir deneyim.

Öncesinde bir virüs durumun yoksa, format atmana gerek yok diyebiliriz, ama format atmak standartta beyaz sayfa açmaktır, yaptığın bütün hata ve tecrübelerini bu sefer yapmamak için birebirdir. Sadece bir ekran kartı için Windows 11'de format atılır diyemiyorum - uzak kaldığım bir deneyim.

Ya hocam önceden Steam dahil bütün oyunlarda load bölümünde atıyordu sadece World of Tanks düzgünce oynayabiliyordum fark ettim ki virüs var trojani bulup sildim sıfırladım lakin bit kaç yün sonra Windows Defender sarı uyarısı veriyordu ve ulgulama denetleyicisine giremiyordum kayıt defterinde her şeyi baktım. Hiçbir şey bulamadım temiz olsun diye formay atacağım.

Geri
Yukarı