Ekran kartı dikey tutma aparatı alınmalı mı?

RGB fanı

Picopat
Hocalarım merhaba ekran kartı alacağım 3 fanlı sarkmasın diye de ekran kartı aparatı da aldım ama şimdi de ekran kartı dikey tutma aparatı çıkmış. Bunun amacı nedir? Performansta arttırma mı yapıyor? Sadece görsel olarak mı güzel bir görüntü veriyor? Ekran kartı dikey tutma aparatı almama gerek var mı? Sadece görsel olarak + sağlıyorsa almayacağım ama ciddi bir görevi varsa kesinlikle alırım. Almazsam zarar gelir gibisinden düşünüyorum.

Sarkmasın diye aparat almışsın hocam dikey aparat fantezi senin için. Yoksa hiç almasan alınabilir neden olmasın. 3 fanlı ekran kartı daha ağırdır ama bir iki senede de eğilecek kalitesizlikte değildir. Uzun süreli bir kullanımda sarkabildiği görülür.

Hocalarım merhaba ekran kartı alacağım 3 fanlı sarkmasın diye de ekran kartı aparatı da aldım ama şimdi de ekran kartı dikey tutma aparatı çıkmış. Bunun amacı nedir? Performansta arttırma mı yapıyor? Sadece görsel olarak mı güzel bir görüntü veriyor? Ekran kartı dikey tutma aparatı almama gerek var mı? Sadece görsel olarak + sağlıyorsa almayacağım ama ciddi bir görevi varsa kesinlikle alırım. Almazsam zarar gelir gibisinden düşünüyorum.
Satın alma linkini paylaşırmısınız tam anlayamadım ürünü.

Hocam sadece görsel olarak daha şık durur ve Custom sıvı soğutmalı sistemlerde daha rahatlık sağlar onun dışında pek bir artısı yok. Fakat eksi olarak diğer PCI Express slotunu kullanamazsınız ve fanlar kasanın camına çok yakın durduğu için yeterli hava akışı olmayabilir kasanızın boyutuna bağlı.

Hocam sadece görsel olarak daha şık durur ve Custom sıvı soğutmalı sistemlerde daha rahatlık sağlar onun dışında pek bir artısı yok. Fakat eksi olarak diğer PCI Express slotunu kullanamazsınız ve fanlar kasanın camına çok yakın durduğu için yeterli hava akışı olmayabilir kasanızın boyutuna bağlı.

Amaç sadece görselmi yani?

Satın alma linkini paylaşır mısınız tam anlayamadım ürünü.

Dikey ekran kartı aparatı almam gerekiyor mu sadece görsel için mi onu soruyorum.

@CANERION

Son düzenleyen: Moderatör:
Amaç sadece görselmi yani.

Dikey ekran kartı aparatı almam gerekiyor mu sadece görsel içinmi onu soruyorum.

@CANERION

Hocam sadece görsel değil dikey aparat ekran birkaç yıl sonra anakartta sokete zarar vermesin diye araya kablo koyarak fan sana bakacak şekilde sabitleme amaçlı kullanılır. Üç fanlı ekran kartın diyorsun kesinlikle işine yarar ama destekleyecek bir aparatın varsa extra harcama yapmak keyife girer dedim. Yoksa dikey aparat da diğer sarkmasın diye araya koyulan aparat da aynı işe yarıyor.

Hocam sadece görsel değil dikey aparat ekran birkaç yıl sonra anakartta sokete zarar vermesin diye araya kablo koyarak fan sana bakacak şekilde sabitleme amaçlı kullanılır. Üç fanlı ekran kartın diyorsun kesinlikle işine yarar ama destekleyecek bir aparatın varsa extra harcama yapmak keyife girer dedim. Yoksa dikey aparat da diğer sarkmasın diye araya koyulan aparat da aynı işe yarıyor.

Dikey aparatlarsa var bin 2bin o kadar para veremem sadece sarkma işleminimi engelliyor.

Yatay ekran kartıma aparat alsam ekran kartı aparatı alsam dikme diyorlar galiba sanırsam yataylardada bu engellenebiliyor diye biliyorum olay sadece sarkme ve görüntüyse görüntü benim umurum değil şahsen ama sarkma işini yatay ekran kartlarında da çözemez miyiz?

@Yener K. sizi etiketliyorum hocam ama siz bilgilisiniz diye siz de yorum yapabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dikey aparatlarsa var bin 2bin o kadar para veremem sadece sarkma işleminimi engelliyor.

Evet başka bir işi yok hatta bazı pahalı kaliteli kasalarda içinde hazır geliyor parça. Hatta direk uyumlu kasalar da var araştırmanı öneririm ihtiyacın varsa halen. Bak şuna yorumlarda paylaşmış alanlar resimde dikey takılı görürsün ekran kartını Lunatic Orkinos Mesh Panel Dikey Ekran Kartı Takılabilen 4 Rgb Fanlı Kasa Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Evet başka bir işi yok hatta bazı pahalı kaliteli kasalarda içinde hazır geliyor parça. Hatta direk uyumlu kasalar da var araştırmanı öneririm ihtiyacın varsa halen.

Yatay ekran kartları için bu sarkmayı engelleyemez miyiz?

Evet başka bir işi yok hatta bazı pahalı kaliteli kasalarda içinde hazır geliyor parça. Hatta direk uyumlu kasalar da var araştırmanı öneririm ihtiyacın varsa halen.

Performansa etkisi var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı