Ekran kartı driver, Aygıt Yöneticisi ve Denetim Masası hatası

ethemcomert54

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün NVIDIA Denetim Masası olmadığını fark ettım ayrıyeten arada ekranım da donduğu için temız kurulum yapmak istedim bu yüzden güvenli modda Windows Update durdurarak DDU ile temizlediktan sonra ( not olarak ekran kartı drıverlarını sildikten sonra ekranda herhangı bir çzünürlük bozulması olmadı) (DDU ile ilk temizlediğimden sonrakı tüm başlatmalarda "oturuma girmeden önce " 10-12 sn siyah ekran oluyor. )

Linkteki de stabil bir sürücü.

👆Önceden açtığım bir konudaki öneriden dolayı ilk ikisini Us'den driverı denemeye başladım, tümünde kurulum yaptıktan sonra aygıt yöneticisinde bir sarı ünlem olmadı ama yeniden başlattıktan sonra sorun geri geldi, NVIDIA Denetim Masası hiçbir şekilde gelmedi.

Sırayla kurduğum driverlar:
- GeForce Game Ready Driver | 425.31 | Windows 10 64-bit | NVIDIA
- GeForce Game Ready Driver | 419.67 | Windows 10 64-bit | NVIDIA
- GeForce Game Ready Sürücüsü | 425.31 | Windows 10 64-bit | NVIDIA
- GeForce Game Ready Sürücüsü | 419.67 | Windows 10 64-bit | NVIDIA
- GeForce Game Ready Sürücüsü | 419.35 | Windows 10 64-bit | NVIDIA
- GeForce Game Ready Sürücüsü | 419.17 | Windows 10 64-bit | NVIDIA
Bir alt sürümleri denememin nedeni daha önce benzer bir sorunu yaşayıp, forumdaki cevapla bu şekilde çözmem.
Ayrıyeten NVIDIA Denetim Masası için Microsoft Store'dan indirince "uyumlu uygulamayı açmak için masaüstünü sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası şıkkını seçin uyarısı geldi " uyarısı geldi.
Başka bir çözüm olarak aygıt yöneticisindeki sorunun üzerine sağ tık/bilgisayardaki sürücülere göz at/bilgisayarımdakı kullanılabılır sürüclerin bir listesinden seçmeme izin ver/NVIDIA GT740M/ileri'yi de denedim ama yine olmadı.

1704145907896.png

GT740 m / i5-4200U / Windows 10 22H2.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı