Ekran kartı driverı yükleyince bilgisayar kapanıyor

BerkaySahinn

Hectopat
Öncelikle iyi günler. Yeni format attığım bilgisayarıma ekran kartımın (ASUS Radeon RX560) driverını yükleyip masaüstüme kısayolu gelince bilgisarım kapanıyor ve açmaya çalıştığımda no signal deyip açılmıyor. Bilgisayarımı güvenli modda başlatıp aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırakıp bilgisayarımı normal modda başlattığımda sorunsuz bir şekilde açılıyor ama ekran kartını etkinleştirdiğimde bilgisayar yine kapanıp açılmıyor. Yarım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Çözümünüzü paylaşabilir misiniz? Ben bir çözüm bulamıyorum, ekran kartım garantiye gitti sorun diye geri geldi ama Driver yüklemesi sırasında görüntü gidiyor ve güvenli moddan driver silene kadar bir daha gelmiyor.
Kargoya vermeden önce itopya müşteri hizmetlerini aramıştım. Onlarda garantiye gönderilmesi lazım, yanına da bi kağıda başınızdan geçenleri yazıp gönderin dedi. Ürünüm ellerine ulaşınca beni aradılar zaten tekrar anlattım neler yaşadığımı ve 1 hafta içinde bana gönderdiler ürünü. PC ye takıp çalıştırdığımda sorunsuz çalışıyordu sorunum ortadan kalkmıştı yani. Çok sıkıntı ve sinir bozucu bir durum umarım sizde bu durumu atlatırsınız.

Kargoya vermeden önce itopya müşteri hizmetlerini aramıştım. Onlarda garantiye gönderilmesi lazım, yanına da bi kağıda başınızdan geçenleri yazıp gönderin dedi. Ürünüm ellerine ulaşınca beni aradılar zaten tekrar anlattım neler yaşadığımı ve 1 hafta içinde bana gönderdiler ürünü. PC ye takıp çalıştırdığımda sorunsuz çalışıyordu sorunum ortadan kalkmıştı yani. Çok sıkıntı ve sinir bozucu bir durum umarım sizde bu durumu atlatırsınız.
msi - servispointe aynı şekilde ilettim kartı, aynı gün kargoya verdiler diye hizmet kalitesi için de sevinmiştim oysaki sorun bulunmadı yazıp geri yollamışlar o yüzden hızlı olmuş.. iddiaları kartta olmadığı yönünde..teşekkürler cevabınız için..

msi - servispointe aynı şekilde ilettim kartı, aynı gün kargoya verdiler diye hizmet kalitesi için de sevinmiştim oysaki sorun bulunmadı yazıp geri yollamışlar o yüzden hızlı olmuş.. iddiaları kartta olmadığı yönünde..teşekkürler cevabınız için..

Öncelikle iyi günler. Yeni format attığım bilgisayarıma ekran kartımın (ASUS Radeon RX560) driverını yükleyip masaüstüme kısayolu gelince bilgisarım kapanıyor ve açmaya çalıştığımda no signal deyip açılmıyor. Bilgisayarımı güvenli modda başlatıp aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırakıp bilgisayarımı normal modda başlattığımda sorunsuz bir şekilde açılıyor ama ekran kartını etkinleştirdiğimde bilgisayar yine kapanıp açılmıyor. Yarım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
sorunu çözdüm. başka herhangi bir ekran kartını taktım, windows isteğe bağlı güncellemelerden "advanced micro display driver" yükledim.. sonra o güncellemeleri tamamlayıp, kendi kartımı takıp açtım ve amd kendi driver yükleyince kart çalıştı.. zannediyorum ekran kartı çok yüksek çözünürlüğe otomatik yüklemeye ayarlıyor bios vb sabit bir bilgiyle, driver yüklemeye başlayıp o çözünürlüğe çıkmak istediğinde de monitör desteklemediği için kapatıyor.. o yüzden 2. ekran kartı bulma şansı yoksa 4k tv gibi yüksek çözünürlüklü bir cihaza bağlanınca da görüntü alınıyor..

Benimde ekran kartı sürüculerini kaldirdigimda böyle sorunla karşılaşıyorum laptop da 7640 g ve 8570m dualgrafik var sürücü güncellemek icin tüm sürücü drivearini kaldırınca 8570 m bilinmyen aygıt moduna geçince 7640 da yemek bağdaştırıcı oluyor peşine fan hızlanmaya başlıyor 10 dk sonra PC elektriği kesiyor ama sürücüleri yükleyip tanitinca elektrik kesme ve fanın aşırı çalışması düzeliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı