Ekran kartı fan ayarları iyi mi?

Ashlity

Centipat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar ekran kartı fan ayarlarım bu şekilde Sapphire Pulse RX 6600 modelini kullanıyorum boşta fanlar çalışmayınca 55 dereceyi görüyordu 55'in yüksek olduğunu düşünerek bu ayarlara getirdim fanları FurMark'ta genelde bu ayarların altında %100'de en fazla 68 dereceyi gördü genelde 66-68 arasında çalıştır bu ayarlar ileride bana fan ömrünün kısalması gibi sorunlar yaratacağını sanmıyorum büyük bir oranda fakat gene de daha biliglilere sormak isterim sıcaklık değerlerini de değerlendirirseniz sevinirim.

1703017501056.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende önceden XT olan versiyonunun 2 fanlı XFX modelini kullanıyordum. %50 fan hızında 74-75 dereceydi. Bence sende öyle yap 70 derecede %100 fan kullanımı çok bence gerek yok.

Bu ayarlarda boştayken 44-48 derece arası yük altında bu ayarlar altında gene en fazla 68 gördü.

2200 RPM hızına göre sıcaklıklar hayli yüksek. Kasanız nedir? Hava akışından şüphelendim açıkçası.
Xigmatek Xirocon III kullanıyorum

Kart daha 1 haftalık falan bu dereceleri birkaç forumda alan birkaç kişi daha gördüm onların altına normal yazmışlardı fakat bir ben de sormak istedim

Yeni konular

Geri
Yukarı