Ekran Kartı Fan Değişimi

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merak ettiğim bir konu var. MSI (çift fan) RX580 ekran kartına ASUS (üç fan) fan takılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merak ettiğim bir konu var. MSI (çift fan) RX580 ekran kartına ASUS (üç fan) fan takılabilir mi?
Malesef. MSI ile Asus'un fanlarının çapları ve girişleri farklı. Eğer bahsettiğin konu Asus Strix'in gövdesini ve fanlarını MSI'a takmak istersen cevap maalesef yine hayır. Çünkü MSI'ın PCB'si ile Asus'un PCB'si ayrı yapılmış. Haliyle vida yerleri tutmayacak, tutsa bile nasıl dengede kalacak. Akılda binlerce sorular oluyor. Bu arada ekran kartınız MSI Armor mu?

Malesef. MSI ile Asus'un fanlarının çapları ve girişleri farklı. Eğer bahsettiğin konu Asus Strix'in gövdesini ve fanlarını MSI'a takmak istersen cevap maalesef yine hayır. Çünkü MSI'ın PCB'si ile Asus'un PCB'si ayrı yapılmış. Haliyle vida yerleri tutmayacak, tutsa bile nasıl dengede kalacak. Akılda binlerce sorular oluyor. Bu arada ekran kartınız MSI Armor mu?
Maalesef elimde ekran kartı yok :D Ekim ayında sistemi alacağım, ASUS almak istiyorum ama biraz pahalı. 3 bin lira bütçem var ve sistem şu şekilde;

Ryzen 5 2600
Gigabyte AM4 Soket (3200MHz)
16GB (2x8) 3200MHz Ram
RX 580

ASUS olmasını istiyorum çünkü soğutması iyi (bildiğim kadarıyla) ve aura sync var.

ASUS RX570 ROG 4GB OC alsam RX580'den ne gibi bir performans düşüşü yaşarım?

Maalesef elimde ekran kartı yok :D Ekim ayında sistemi alacağım, ASUS almak istiyorum ama biraz pahalı. 3 bin lira bütçem var ve sistem şu şekilde;

Ryzen 5 2600
Gigabyte AM4 Soket (3200MHz)
16GB (2x8) 3200MHz Ram
RX 580

ASUS olmasını istiyorum çünkü soğutması iyi (bildiğim kadarıyla) ve aura sync var.

ASUS RX570 ROG 4GB OC alsam RX580'den ne gibi bir performans düşüşü yaşarım?
Sakın böyle bir hata yapma. Ama benden sana bir öneri, sakın ama sakın 500W PSU alma. Ve dandik markalardan uzak dur.(Rampage, Frisby vb.) Alacaksan 600-650W 80+ iyi bir marka PSU al. Ayrıca ben de MSI RX 580 Armor kullanmıştım. Normal durumda kart maksimum 70 küsür dereceyi görüyor.

Ekran kartını ikinci el alacağım mecbur bütçeyi aşıyor çünkü, ikinci el ASUS RX580 8GB almayı düşünüyorum uygun fiyata.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı