Ekran kartı fan hızı 0 RPM gözüküyor

Ekran kartınız fanları belki gerçekten de çalışmıyordur.( Girdiğiniz oyunu da yazar mısınız basit oyunlarsa fansız 80 derecelerde kalabilir ancak ağır grafikli oyunlarda sistem reset atardı fan çalışmasa hangi oyunda denediğinizi de yazar mısınız?) fiziksel olarak ya oyuna girince fan sesi artıyor mu diye bir tahminde bulunmanız ya da kasanın yeni şeffaf materyal ise bir bakıp kontrol etmeniz gerekiyor. Sakarlık yaparım dediğiniz, kasa yüksek ya da sıkışık bir yerde falan mı ?

Ekran kartınız fanları belki gerçekten de çalışmıyordur.( Girdiğiniz oyunu da yazar mısınız basit oyunlarsa fansız 80 derecelerde kalabilir ancak ağır grafikli oyunlarda sistem reset atardı fan çalışmasa hangi oyunda denediğinizi de yazar mısınız?) fiziksel olarak ya oyuna girince fan sesi artıyor mu diye bir tahminde bulunmanız ya da kasanın yeni şeffaf materyal ise bir bakıp kontrol etmeniz gerekiyor. Sakarlık yaparım dediğiniz, kasa yüksek ya da sıkışık bir yerde falan mı ?
oynadığım oyunlar (test ettiğim de olabilir) Dying Light, CSGO, Valorant, Fifa 18, Assassin's creed unity, rocket league gibi oyunlar şuan bu oyunlardan sadece csgo valorant ve rocket league'i oynuyorum ve hepsinde ortalama 70 derece alıyorum ve RPM artmıyor hiç, FAN sesi gibi bir ses geliyor ama psu veya başka bir şeyden ses geliyor diye düşünüyorum. Kasam şeffaf değil, istesem kasayı rahatlıkla açarım ama yanlış birşey yaparım diye korkuyorum.

Fanlar çalışıyor olsa böyle hafif oyunlarda 70 dereceyi görmezsiniz ancak kasanız eski tip tam kapalı kasalardansa kasa içi hava akışı yetersizliğinden de sıcaklık yükselebilir. Ekran kartının tam modelini paylaşır mısınız? Çok da korkmanıza gerek yok kontrol etmek için aslında sadece yan kapağı açsanız yeter, eski tip kapaklarda arkadan iki vida söküp kasanın arkasına doğru sürüklemeniz gerekiyordur muhtemelen fotoğraf paylaşırsanız anlatabilirim. Gelen fan sesi zaten çalışmakta olan işlemci fanı veya kasa fanından da olabilir.

Fanlar çalışıyor olsa böyle hafif oyunlarda 70 dereceyi görmezsiniz ancak kasanız eski tip tam kapalı kasalardansa kasa içi hava akışı yetersizliğinden de sıcaklık yükselebilir. Ekran kartının tam modelini paylaşır mısınız? Çok da korkmanıza gerek yok kontrol etmek için aslında sadece yan kapağı açsanız yeter, eski tip kapaklarda arkadan iki vida söküp kasanın arkasına doğru sürüklemeniz gerekiyordur muhtemelen fotoğraf paylaşırsanız anlatabilirim. Gelen fan sesi zaten çalışmakta olan işlemci fanı veya kasa fanından da olabilir.
Bilgisayar modelim '' HP Pavilion TG01-2037NT (435C4EA) '' Zaten 1 TB HDD almıştım, yarın öbür gün bilgisayarcıya gidip kasaya taktıracağım. Fanın dönüp dönmediğine bakarım umarım

O zaman bilgisayarcıya gerek olacağını sanmıyorum ya o kadar uğraşıcaksınız taşıcanız, yan kapağı kendiniz açabilirsiniz bir problem çıkacağını sanmıyorum, çok şüpheleniyorsanız kendinizi topraklayın işlemi yapmadan önce.

Yok kalmıyor, Whatsapp'dan destek ile görüştüm.
Aynı PC bende de var fanlar dönüyor. Kullanılan anakart ve bios kısıtlı olduğundan anakart sensörleri düzgün çalışmıyor. Doğru değerleri takip edemiyorsunuz. Sorun bu. Ekran kartı kendi fan eğrisini kullanıyor. Bu arada kasa garanti dışı falan kalmıyor.

Geri
Yukarı