Ekran Kartı Fanı Çalışmıyor

Muhammed Emin38

Decapat
Merhaba benim bilgisayarımın yaklaşık 3 ay önce yeni bir ekran kartı aldım ve bu ekran kartının sistemle uyuşmadığını fark edip tekrardan iade ettim. Bu sürede eski ekran kartımın fanı çalışıyordu ancak iade ettikten sonra ekran kartımın fanını çalışmadığını fark ettim. Ekran kartının fanı çalışmadığı için bilgisayarımı açtığımda ilk başta 30 dakika içerisinde kapandı ve bir müddet bekledim sonra tekrardan açtığımda bu kez 1 saat boyunca çalıştı ve daha sonra soğutup tekrar açtığımda ise bu kez kapanmadı. Şimdi hala fan çalışmıyor ancak yaklaşık 32 saat kadar bilgisayarım açık bırakabiliyorum. "32 saat kadar açık bırakabildim şu ana kadar" ben şu olayı merak ettim şimdi eğer bu ekran kartının fanı çalışmıyor ve sıcaklık bir müddet 80 derece çalıştı ve şimdi (3 ay sonra merak edince) fanı çalışmadığı halde hala 80-90 derece sıcaklık gösteriyor. Acaba bunun kaynağı ne yani fazla kullandığım için ekran kartı yanıp sadece görüntü vermeye mi başladı? Merak ettim bunu sormak istiyorum sadece.

Son olarak şunu da demek istiyorum kullandığım programda ekran kartı kendisini sadece %30'unu soğuttuğunu söylüyor aslında hiç çalışmıyor.

bandicam 2018-09-17 17-42-42-750.jpg

Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8500 GT.

Ekran kartını oyun oynarken yakarsın dikkat et. Sıcaklık yükseldikçe frekans düşürerek kendini soğutmaya çalışıyordur. Bu yüzden bilgisayarda kasmaya da neden olur. Yeni bir ekran kartı fanı bulup tak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı