Ekran Kartı Fanı Çalışmıyor

sistem tamamen kafayı yiyor hocam kendimden biliyorum hdd deliriyor oyunu kapattığıda oldu explorer.exe vs. tüm uygulamaları durdurduğunada rastladım.
Doğrudur, benim basimada benzeri birşey gelmişti. Bilgisayarı açtığım an mavi ekran vermiyordu. Bende bilgisayar zaten eski diyip ddr4 sisteme geçiyom diye yeni bilgisayar toplamladım, kasa hdd ve PSU olmadan. Sonra öğrendim PSU'nun bozuk olduğunu.

Gel bir örnekle başlayalım RAM olayına 8gb RAM ile pubg girerse RAM kullanımı 8 olur 16 ile girer isen 10.5gb civarı kullanılır, şimdi asıl soru senin dediğin gibi ise ben nasıl pubg oynayabiliyorum, 8gb RAM'e sahip bilgisayar ile.

Ekran kartını garantiye gönder. Ekran kartı kullanımı belli bir yüzdeyi geçince atıyor dimi? Bir de windows'un kendi bellek test aracı var onu yap garantiye göndermeden. RAM'de sıkıntı olmadığından emin olalım.
Şöyle bir durum var sürekli olmuyor. Bazen oluyor bazen olmuyor. Hani sorun ekran kartıyla ilgili olsa sürekli belli bir süreden sonra atması gerekmez miydi ?
hocam psu üzerinde yazan değer yetebilir tabiki fakat aldığınızda arızalı ise veya 24 pin'den düşük voltaj veriyorsa diye söyledim
Afterburnerdan baktığımda voltaj değeri 800 mv küsura kadar çıkıyor.

Şöyle bir durum var sürekli olmuyor. Bazen oluyor bazen olmuyor. Hani sorun ekran kartıyla ilgili olsa sürekli belli bir süreden sonra atması gerekmez miydi ?

Afterburnerdan baktığımda voltaj değeri 800 mv küsura kadar çıkıyor.
o zaman psu'dan ve ram'den kaynaklı bir sorun değilse sistemi komple takıp çıkartın tozunu alın bios pilini takıp çıkartın belki düzelir aklıma başka bir şey gelmedi :/

Abimin laptopununun ekran kartında sıkıntı var. Gtx 980 ekran kartı. Tamir ettirmesi çok tutuyor diye tamir ettirmedi. Ekran kartına fazla yüklenmeden 1080p 60fps gayet rahat oynuyor. Sana tavsiyemiz windows 10 da olan bellek(RAM) testini yap, onda birşey çıkmaz ise ekran kartını garantiye yolla. İstersen ekran kartı için olan stres testleri var onlardan bi tane ile ekran kartını bir zorla bakalım noluyor.

Abimin laptopununun ekran kartında sıkıntı var. Gtx 980 ekran kartı. Tamir ettirmesi çok tutuyor diye tamir ettirmedi. Ekran kartına fazla yüklenmeden 1080p 60fps gayet rahat oynuyor. Sana tavsiyemiz windows 10 da olan bellek(RAM) testini yap, onda birşey çıkmaz ise ekran kartını garantiye yolla. İstersen ekran kartı için olan stres testleri var onlardan bi tane ile ekran kartını bir zorla bakalım noluyor.
Windows ram testinde bir hata çıkmadı. Furmark ekran kartı stres testine soktum 30 dakika boyunca ve orda da herhangi bir sorun olmadı. Windowsla ilgili yazılımsal bir durum mu diye düşünmeye başladım. Disk kullanımı oyundayken %100 e sabitleniyor.

450 W 1060'lı bir sisteme yetmez herhalde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem bu ve yeterli geleceğini söylüyor. PSU dan kaynaklı olduğunu anlamam için yapmam gereken bir test var mı ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı