Ekran kartı fanı dönmüyor ve görüntü gelmiyor

marvel67

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartını çıkardım, sonra taktım. Bilgisayarı açınca ekrana görüntü gelmiyor ve ekran karti fani donmuyor.

20201006_012337.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartından cıkardım ve anakarta taktım yine görüntü gelmiyor.
İşlemci dahili GPU olmayabilir bu verimli bi test değil. Bağlantı kontrollerini dikkatlice yapıp tekrar deneyin.

İşlemci modeli nedir?

Ekran kartını çıkardım, sonra taktım. Bilgisayarı açınca ekrana görüntü gelmiyor ve ekran karti fani donmuyor.

Eki Görüntüle 692364
Görünüşe bakılırsa kartın ışıkları yanıyor. Yani bu elektrik geldiği anlamına geliyor. 0 db özelliği birçok kartta mevcut yani kart çalışıyor olabilir. Sorun ekranın gelmemesi başka kart takıp deneme imkanınız varsa deneyebilirsiniz. Eğer geliyorsa sorun kart ile ilgilidir. Değilse anakartın BIOS'u ile ilgili bir problemi olabilir.

Yanlış bilgi
İşlemci dahili GPU olmayabilir bu verimli bir test değil. Bağlantı kontrollerini dikkatlice yapıp tekrar deneyin.

İşlemci modeli nedir?

Hocam, olmasına gerek yok. Onboard olunca anakartta dandirik bir tane oluyor zaten görüntü almasına yetecek bir biçimde. Sorunu çözemedim. Ekran kartı sökük iken de görüntü alamıyorsanız onboarddan RAM'lere dokunmuş olabilirsiniz. Ben değiştirirken dokunursam sıkıntı oluyor. Çıkarıp bir toz üfleyip, altını silgiyle silip tekrar takınca geliyor.

Yeni nesilde farklı demek ki. Benim parçalar hep 2010 altı :D.

Görünüşe bakılırsa kartın ışıkları yanıyor. Yani bu elektrik geldiği anlamına geliyor. 0 db özelliği birçok kartta mevcut yani kart çalışıyor olabilir. Sorun ekranın gelmemesi başka kart takıp deneme imkanınız varsa deneyebilirsiniz. Eğer geliyorsa sorun kart ile ilgilidir. Değilse anakartın BIOS'u ile ilgili bir problemi olabilir.
BIOS'ta görüntü kaynağının seçildiği bir ayar olması lazım. Onboard, PCI-1 vb.
Hocam olmasına gerek yok onboard olunca anakartta dandirik bir tane oluyor zaten görüntü almasına yetecek bir biçimde sorunu çözemedim ekran kartı sökük iken de görüntü alamıyorsanız onboarddan RAM'lere dokunmuş olabilirsiniz ben değiştirirken dokunursam sıkıntı oluyor çıkarıp bir toz üfleyip altını silgiyle silip tekrar takınca geliyor.
Onboard olmadan sinyal gelmez. Bu şekilde sorunu anlayamayız.

Arkadaşlar, dediğiniz her şeyi yaptim. Baska ekran karti deneme şansım yok. Dediğiniz gibi ışık yanıyor ama ekran ve fan dönmüyor. Bütün kablolar takılı.

Arkadaşlar dediğiniz her şeyi yaptim baska ekran karti deneme şansım yok dediğiniz gibi ışık yanıyor ama ekran ve fan dönmüyor bütün kablolar takılı.
Hangi görüntü kablosunu kullanıyorsun. Display port mu HDMI mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı