Ekran kartı fanından durduğu zaman ses geliyor

xLethe

Centipat
Bilgisayarı yeni topladım, internet üzerinden GTX 1660 Ti ekran kartı almıştım, ilk birkaç gün ses yoktu fakat daha sonra fandan bir şeye sürtünür gibi (kablo teması yok) "rrrrrtttt, rrrrrrrttttt" diye ses gelmeye başladı, ses sadece fanlar durduğu zaman kısa bir şekilde anlık olarak çıkıyor. 3 tane fan olduğu için fanların hepsinden mi ses geliyor sadece birinden mi geliyor onu çözemedim. Fanlar devamlı olarak çalışırken, döndüğü zaman, ses gelmiyor. Ayrıca fanlar dönmeye "başlarken" de bir anlığına fan stop ışığı yanıp sönüyor yani fanlar bir anlık frenleniyor ve ses geliyor, sebebi nedir? Garantiye yollamayı düşünüyorum.
Ekran kartı fanlarından en az bir tanesinde bobin sıkıntısı var diye bilgi veren oldu, doğru mudur ? Başka bir sıkıntı olabilir mi ?

Son düzenleme:
Sorun çözüldü mü? Aynı sorunu yaşıyorum. 1660 Super 3X Gigabyte ekran kartımla benimki de sadece harekete geçerken ses çıkarıyor.
Sizin sorununuz çözümüldümü acaba mustafa bey aynı sıkıntı bende de varda
Bendede aynı sıkıntı var çözüm bulan varmı ilk hızda 1 saniye ses çıkarıyor sonra ses gelmiyor sadece ilk harekette yapıyor
Merhaba. 1 sene olmuş. Aynı sorun bende de var uzun vadede bir sorun yarattımı bu durum acaba ?

Merhaba. 1 sene olmuş. Aynı sorun bende de var uzun vadede bir sorun yarattımı bu durum acaba ?

Arkadaşlar garantiye falan yollamadım kasayı yan çevirmek yeterli oldu, dalga geçmiyorum. Muhtemelen ekran kartı uzun ve agır oldugu için sarkma yapıyor ve bundan kaynaklanıyordu, altına bir sütun gibi destek ayarlayabilirseniz belki düzelir, uzun süredir kasayı yan yatırıp kullanıyorum ve bu sesle hiç karşılaşmadım böyle kullandıgımdan beri.

Yeni konular

Geri
Yukarı