Ekran kartı fanını fullemek sıkıntı yaratır mı?

Exhight

Decapat
Ekran kartımın fan hızımı 100'e çekiyorum, bir şey olur mu? Yanar falan dediler de korktum, olur mu öyle bir şey acaba? Bu arada ekran kartı ASUS RX 550 2 GB ve ASUS GPU Tweak 2 ile yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan kontrolünü manuele çekip sürekli %100'de çalışmasını sağladıysan uzun vadede fan yapraklarını motoru yormuş olursun. Ama arada sırada toz tutmasını engellemek için %100'e çekebilirsin.

Ekran kartımın fan hızımı 100'e çekiyorum, bir şey olur mu? Yanar falan dediler de korktum, olur mu öyle bir şey acaba? Bu arada ekran kartı ASUS RX 550 2 GB ve ASUS GPU Tweak 2 ile yapıyorum.
Onun yerine BİOS'tan özel bir fan profili yapın çok ısındığını düşünüyorsanız eğer. Böylesi uzun zamanda daha iyi olur.

Bir koşu aletinde sıradan yürüdüğünü düşün ve ardından durmadan depar halinde koştuğunu düşün. Bacaklarının durumundan, oluşabilecek fan sıkıntısını tahmin edebilirsin.

Şimdi anlamadığım şey, ben 20 derece düşürüyorum. Uzun vadede zararlı olur mu? Çift bilyeli zaten ama 65'de olur mu uzun vadeli?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı