4 Pinle çalışan ekran kartı 300W PSU'da sıkıntı yaratır mı?

metmellow

Decapat
Arkadaşlar 4 pin beslemeli ekran kartı var elimde PowerColor. Dönüştürücü sipariş ettim. 300 Watt'lık PSU'da çalıştıracagim. Sıkıntı yaratır mı sizce?

Ekran kartının modeli nedir tam olarak onu söylerseniz daha iyi olabilir. Çok bilgi yok ama şuanki hali ile açıkçası yeterli geleceğini hiç zannetmiyorum.

PSU'nun 300Watt olup olmadığını bilemiyoruz, üzerinde 500Watt bile yazsa gerçek değeri 250Watt olabilir. Kaldı ki sistem çalışacak fakat yüke girince en iyi ihtimal restart atacaktır, en kötü ihtimal tüm bileşenleri yakabilir. Sana önerim piyasa ucuz olan ve güvenilir olan Aerocool'un WX serisinden bütçene uygun olanı alman, şuanki sistemin için 80+ şart değil.

Ekran kartının modeli nedir tam olarak onu söylerseniz daha iyi olabilir. Çok bilgi yok ama şuanki hali ile açıkçası yeterli geleceğini hiç zannetmiyorum.
PSU'nun 300Watt olup olmadığını bilemiyoruz, üzerinde 500Watt bile yazsa gerçek değeri 250Watt olabilir. Kaldı ki sistem çalışacak fakat yüke girince en iyi ihtimal restart atacaktır, en kötü ihtimal tüm bileşenleri yakabilir. Sana önerim piyasa ucuz olan ve güvenilir olan Aerocool'un WX serisinden bütçene uygun olanı alman, şuanki sistemin için 80+ şart değil.
Aerocool'un WX serisinden alma, High Power Eco gibi modellere yönelmen daha iyi olur. Konu açıp enes.wtp'yi etiketle, sana yardımcı olacaktır.

Kuzene aldık kartıda hatırladığım kadarıyla AMD'nin HD5600-5700 serisinden olması lazım. Powercolormış sanırım. Bu arada ara sıra restarrt atıyormuş. Atmadığı zamanlarda da windows beklenmedik kapatmadan kurtarıldı diye uyarı geliyormuş.

Restart atmasının sebebi güç kaynağı olabilir. Sistem gerekli gücü bulamıyorsa doğal olarak kapanır.

Geri
Yukarı