Ekran kartı fanları çalışmıyor ve iki saniyede bir ekran donuyor

yaser_onur

Decapat
Daha fazla  
Herkes'e iyi günler dilerim. Bugün bilgisayarım ortalama bir buçuk saat açık kaldı yaptığım sadece ortalama 40 dk vidio izlemek, Forza Horizon 4 de 15 dk durmak. Forza'dan çıktıktan sonra CS:GO gireyim dedim ölüm maçı girdim bu saate kadar sorun yoktu bir el rekabet gireyim dedim ve bir anda ekran donuyordu, masaüstü, oyun birbirine giriyordu, fareyi hareket ettirdiğimde gözükmüyordu. Alt Tab yapmaya çalışıyorum olmuyor ancak Windows tuşu ile masaüstüne dönebiliyordum. Dün bilgisayarımda sorun olmuştu RAM'ımı bilgisayar hiçbir şey yokken Full çalıştırıyordu. Bende Windows kötü amaçlı yazılım temizlemeyi açıp sorunu halletmiştim(kaynaklı olabilir diye bu olayı yazdım). Bilgisayar 2 saniye geçiyor 10 saniye ekran kötü oluyor 2 saniye sonra geçiyor tekrar 10 saniye sonra kötü oluyor. Sistemim: AMD Ryzen 5 3600, RX550(2 fanlı), 16 GB RAM, 550W PSU.
Ekrandaki bulanıklık ( CS:GO rekabetteyken Görev Yöneticisi'ni açmıştım);

IMG_20220904_145928.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka ekran kartı taktım hala aynı durum.

Onboard yaptım, sorun aynı şekilde devam etti :(

Hocam benim bildiğim bu arıza ekran kartından kaynaklı. Gerisini bilemiyorum konuyu öne çıkar yaparak diğer arkadaşlar yardımcı olmaya çalışırlar. RAM'den veya işlemciden olabilir. BurnInTest programıyla test yapmanızı öneririm.

Hocam benim bildiğim bu arıza ekran kartından kaynaklı. Gerisini bilemiyorum konuyu öne çıkar yaparak diğer arkadaşlar yardımcı olmaya çalışırlar. RAM'den veya işlemciden olabilir. BurnInTest programıyla test yapmanızı öneririm.

Onboard yaptığım halde bu sorun devam ediyorsa sorun monitörde değil midir hocam(benim bildiğim öyle)

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir hocam farklı girişleri deneyin fakat siz driver kurulmuyor deyince ilk aklıma ekran kartı geldi.

Sanırım ben beceremedim. Zor geldiği için uğraşmadım.

Az önce laptopumdan monitöre başka bir HDMI kablosu ile denedim hala aynı. Eminim monitör arızalı. Herkese teşekkür ederim yardımlarınız için. @Casper Neo sende hakkını helal et fazla uğraştırdım seni.

Son düzenleme:
Sanırım ben beceremedim. Zor geldiği için uğraşmadım.

Az önce laptopumdan monitöre başka bir HDMI kablosu ile denedim hala aynı. Eminim monitör arızalı. Herkese teşekkür ederim yardımlarınız için. @Casper Neo sende hakkını helal et fazla uğraştırdım seni.

Helal olsun hocam monitörün garantisi varsa gönderin.

Yeni konular

Geri
Yukarı