Çözüldü Ekran Kartı Fanları Duruyor Ve Ekrana Görüntü Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetk128

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda bütün fanlar çalışıyor fakat 5 10 saniye sonra ekran kartının fanları duruyor ve BIOS ekranı dahil olmak üzere hiçbir görüntü gelmiyor.

RAM'i çıkartıp taktım, slotunu değiştirdim, fırça ile tozunu aldım ama işe yaramadı.

Çözüm
Bilgisayarınızı açınız.
Bu arada ekran kartını çıkarmak için tornavida gerek. Vidayı kabloları sökün (güç kablosu dahildir) yani hangi girişi kullanıyorsanız (VGA, Display Port, HDMI) kablosu sökün güç kablosunuda sonra ekran kartının aşağısındaki çentiği yan çevirerek çıkarıp bütün kabloları sokunuz.

Teşekkür ederim, fakat ekran kartını sökmeye korktuğum için önce RAM'i söküp RAM'in sarı olan pinlerini silgi ile sildim sonra denediğimde ise sorunum çözüldü.
Daha önce hiç ekran kartını çıkartamadım fakat deneyebilirim. Çıkarttıktan sonra ne yapmam gerekiyor?
Bilgisayarınızı Açınız.
Bu arada ekran kartını çıkarmak için tornavida gerek. vidayı kabloları sökün (güç kablosu dahildir) Yani Hangi girişi kullanıyorsanız (VGA,DisplayPort,HDMI) Kablosu sökün güç kablosunuda sonra ekran kartının aşağısındaki çentiği yan çevirerek çıkarıp bütün kabloları sokunuz

Bilgisayarınızı açınız.
Bu arada ekran kartını çıkarmak için tornavida gerek. Vidayı kabloları sökün (güç kablosu dahildir) yani hangi girişi kullanıyorsanız (VGA, Display Port, HDMI) kablosu sökün güç kablosunuda sonra ekran kartının aşağısındaki çentiği yan çevirerek çıkarıp bütün kabloları sokunuz.

Teşekkür ederim, fakat ekran kartını sökmeye korktuğum için önce RAM'i söküp RAM'in sarı olan pinlerini silgi ile sildim sonra denediğimde ise sorunum çözüldü.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı