Ekran kartı fanları son hızda çalışırken görüntü vermiyor

Increase

Kilopat
Daha fazla  
Kasanın içindeki her şeyi 0 aldım. İlk başlarda problem yoktu fakat bugün oyun oynarken birden ekran gitti ve ekran kartının fanları son derece hızla dönmeye başladı. PC'ye reset attım fakat monitörde birkaç tane pixel vardı tekrardan reset attım ve BIOS'a girip BIOS'tan reset attığımda bu sefer ekran kartından görüntü alabiliyordum. Ekran kartı DxDiag'tan da gözüküyordu. Fakat oyuna girdikten 2,3 saniye sonra yine görüntü kayboluyor yine fanlar son hızda dönüyordu. Yine reset attım. Bu sefer anakarttan HDMI'yı bağladığımda ekran geliyor ve sorunsuzca kullanabiliyorum ( şu anda da öyle yazıyorum işlemcinin ekran kartı) DxDiag yaptığımda ekran kartım gözükmüyor.

- RAM'ler RGB ve çalışıyor.
- Diğer fanlar dönüyor RGB ve çalışıyor.
- DxDiag'ta ekran kartını göremesem dahi ekran kartı fanları çalışıyor.
- Debug LED'de herhangi bir ışık yanmıyor.
- PSU'dan ekran kartına giden güç kablosu sağlam bir şekilde ekran kartına takılı.
- Kart aygıt yöneticisinde gözüküyor.
Yaptığım fakat fayda etmeyen işlemler.
- BIOS güncelledim.
- NVIDIA ekran kartı driverini DDU ile silip tekrar kurdum.
- PSU gücünü kapatıp kasanın start butonuna bastığımda klavye mouse RGB'leri çalıştı ve sıvı soğutucunun RGB'si çalıştı 1,2 saniyeliğine fakat bunu 1 defa gözlemledim. Ardından yine çalıştırmayı denesemde ekran kartından monitöre görüntü yine gelmedi. Ne yapmalıyım?
-Ekran kartı 4070.
-Afterburner'daki GPU1 GPU2 sanırım biri işlemcinin grafik kartı diğeri NVIDIA'nın ( o yuzden VRAM1 kullanimi 0 olabilir belki de bilmiyorum )
Bu problemle karşılaştığım ilk an video çekiyordum şansa da videoda denk geldi ( normalde 10 dk lık video fakat kırptım hızlı yüklemek için )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI MPG A850GF, fakat sorunu çözdüm sanırım 42 dk lık FurMark testinden sonra
Sıcaklık Max 64 derece
Core 2700MHz civarları
Mem 10501 MHz
Gösteriyor iyi midir 4070 için?

Burada sorun yok siz yine de ekran kartına güç verdiğiniz kablo ve soketleri kontrol edin hasar var mı?

Mem 10501 MHz gösteriyor iyi midir 4070 için?

Mem frekansı 1050 mi? 1300'lerde olması lazım.

Son düzenleme:
Burada sorun yok siz yine de ekran kartına güç verdiğiniz kablo ve soketleri kontrol edin hasar var mı?

Mem frekansı 1050 mi? 1300'lerde olması lazım.

PSU'dan gelen kabloları ve soketleri kontrol ettim görünürde herhangi bir hasar yok.
Bu şekilde gözüküyor FurMark testi. Monitör biraz tozlanmış kusura bakmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Ekran kartı için kullandığınız ara kabloya, tek kablodan mı 2x8 pin bağlıyorsunuz?

Oyun görselinde kart 200W'a geldiğinde siyah ekrana düşüyor, kablo gücü taşıyamadığından yapar, o yüzden soruyorum.

Ekran kartımda tek pin güç girişi var fakat sorduğunuz kablo ise gücü 2x8 pinden alıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı