Ekran kartı fanları son hızda çalışırken görüntü vermiyor

Increase

Kilopat
Daha fazla  
Kasanın içindeki her şeyi 0 aldım. İlk başlarda problem yoktu fakat bugün oyun oynarken birden ekran gitti ve ekran kartının fanları son derece hızla dönmeye başladı. PC'ye reset attım fakat monitörde birkaç tane pixel vardı tekrardan reset attım ve BIOS'a girip BIOS'tan reset attığımda bu sefer ekran kartından görüntü alabiliyordum. Ekran kartı DxDiag'tan da gözüküyordu. Fakat oyuna girdikten 2,3 saniye sonra yine görüntü kayboluyor yine fanlar son hızda dönüyordu. Yine reset attım. Bu sefer anakarttan HDMI'yı bağladığımda ekran geliyor ve sorunsuzca kullanabiliyorum ( şu anda da öyle yazıyorum işlemcinin ekran kartı) DxDiag yaptığımda ekran kartım gözükmüyor.

- RAM'ler RGB ve çalışıyor.
- Diğer fanlar dönüyor RGB ve çalışıyor.
- DxDiag'ta ekran kartını göremesem dahi ekran kartı fanları çalışıyor.
- Debug LED'de herhangi bir ışık yanmıyor.
- PSU'dan ekran kartına giden güç kablosu sağlam bir şekilde ekran kartına takılı.
- Kart aygıt yöneticisinde gözüküyor.
Yaptığım fakat fayda etmeyen işlemler.
- BIOS güncelledim.
- NVIDIA ekran kartı driverini DDU ile silip tekrar kurdum.
- PSU gücünü kapatıp kasanın start butonuna bastığımda klavye mouse RGB'leri çalıştı ve sıvı soğutucunun RGB'si çalıştı 1,2 saniyeliğine fakat bunu 1 defa gözlemledim. Ardından yine çalıştırmayı denesemde ekran kartından monitöre görüntü yine gelmedi. Ne yapmalıyım?
-Ekran kartı 4070.
-Afterburner'daki GPU1 GPU2 sanırım biri işlemcinin grafik kartı diğeri NVIDIA'nın ( o yuzden VRAM1 kullanimi 0 olabilir belki de bilmiyorum )
Bu problemle karşılaştığım ilk an video çekiyordum şansa da videoda denk geldi ( normalde 10 dk lık video fakat kırptım hızlı yüklemek için )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olur kart yüke binsin yeter.

Hazır kasayı açmışken kabloyu değiştireyim dedim ve PSU'yu dışarı çıkarttığımda kablo PSU'dan çıkmış sanırım çünkü PSU çıkarırken PCI kablosu çıkık geldi kabloyu değiştirdim yine de ne olur ne olmaz şimdi yine aynı şekilde video çekeceğim
Genel olarak 200 wattın üstüne çıktığında herhangi bir kapanma olmadı yaklaşık 13 dakika boyunca RDR 2 deydim. PCI Kablosunda herhangi bir sıcaklık yoktu. DLSS off
Fakat daha öncesinde bu problemle karşılaşmadan önce yaklaşık 1,2 saatte RDR oynamıştım daha sonrasında video çekeyim derken o anda başıma geldi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

DLSS kalite sanırım tam emin değilim monitör 2K 2560x1440

Son düzenleme:
Soket gevşek kalmışsada, siyah ekrana sebebiyet verir, başta kontrol etmenizi istemiştim problem olmadığını söylemiştiniz, kablo ısınmıyorsa güç taşımada sorun yok demektir, soket ısınıp gevşiyorda olabilir arada bir kontrol etmek lazım.

Ekran kartına gidende problem yoktu PSU tarafına üstünkörü bakmıştım fakat umarım artık siyah ekran yemem. Sizce yukarıdaki fotoğraftaki ve videodaki değerlerde problem var mı?

Geri
Yukarı