Ekran kartı fanlarinin ömrü

Hocam sıcaklıklar normalden biraz yüksek olsa da çok riskli değil. Fanların ayarını otomatik bırakın, kasanın soğutması ile ilgili bir şey yapabilirsiniz. Kasanın yerini kontrol edin, kasa fanlarının yerini değiştirebilirsiniz, ek fan takma yeri varsa bir fan daha takabilirsiniz. Bir tık daha soğuk çalışsa daha iyi olur ama 80'i geçmiyorsa çok da sıkıntı değil.

Hocam sıcaklıklar normalden biraz yüksek olsa da çok riskli değil. Fanların ayarını otomatik bırakın, kasanın soğutması ile ilgili bir şey yapabilirsiniz. Kasanın yerini kontrol edin, kasa fanlarının yerini değiştirebilirsiniz, ek fan takma yeri varsa bir fan daha takabilirsiniz. Bir tık daha soğuk çalışsa daha iyi olur ama 80'i geçmiyorsa çok da sıkıntı değil.

Ben de anlamadım. Bazı oyunlarda ya da bazı zamanlarda otomatik ayardayken 70'in üstüne çıkmıyor, bazen 65 oluyor bazen de 75 civarı oluyor ama 80'in üstü çıkmıyor.

Ben de anlamadım. Bazı oyunlarda ya da bazı zamanlarda otomatik ayardayken 70'in üstüne çıkmıyor, bazen 65 oluyor bazen de 75 civarı oluyor ama 80'in üstü çıkmıyor.
Dediğim gibi 80 üzerine çıkmıyorsa herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Boşuna fanları hızlandırıp hem sesini çekmeyin, hem fanların bozulma riskine girmeyin. Bir kaç ufak trick ile kasanın soğutmasını iyilestirebilirsiniz. YouTube üzerinden araştırın kasa soğutmasını iyileştirmek üzerine videolar mevcut.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı