Ekran kartı fiyatları azalmaya devam eder mi?

• Tüm dünya'da işlemciler ve çiplere talep artıyor.
  • Firmalar bunun için ek yatırımlar ile üretim hatlarını büyütüp yüksek talebi karşılamaya çalışacak bunun içinde dolayısıyla mevcut ürünlerin fiyatını arttıracak bu şekilde büyüme için kaynak yaratacak.
  • Mining furyası halen tam anlamıyla bitmiş değil bugün güncelleme gelmiş ama yine beklenen etkiyi yaratmamış hatta yükselmiş bile.
  • Ülkemizde ki ekonomik durumlar zaten ortada anlatmama gerek yok.
  • Pandemi süreci tam anlamıyla sonlanmadı.

Siz karar verin artar mı azalır mı inş. Düşer temennim o yönde ama ama işte 😩...

Son düzenleme:
Enflasyon, döviz kuru, her an artmaya meyilli olan vergiler, madencilik, çip krizi, pandemi vs. derken işin içinde bir çok etken var. Dolayısıyla fiyatları düşer mi emin değilim ama dibi görmeden masaüstü toplayacağımı düşünmüyorum. Bir ihtimal APU sistem olabilir. Daha önce de aynı düşüncedeydim, laptop tercih ettim. Almayı düşünen arkadaşlar da umarım olabildiğince uygun fiyattan alabilirler.

Ekran kartı stok krizine yol açacak kadar yapılıyor muydu? Hayır.

"Diğer coinlerle yapılacağı meçhul" dediniz ben de "altcoinlerle mining yıllardır yapılıyor neresi meçhul?" dedim. Stok kriziyle ne alaka ayrıca bu mining meselesi yeni çıkmış bir şey değil ve 2017 de de stok krizi oldu. Şu an bugün Ethereum mining bitse kimse kartlarını satmaz çünkü Ethereum'un kazancına çok yakın altcoinler var. Ayı piyasası oluncaya kadar kimse Ethereum mining bitti diye elindeki kartları satmaz.

"Diğer coinlerle yapılacağı meçhul" dediniz ben de "altcoinlerle mining yıllardır yapılıyor neresi meçhul?" dedim. Stok kriziyle ne alaka ayrıca bu mining meselesi yeni çıkmış bir şey değil ve 2017 de de stok krizi oldu. Şu an bugün Ethereum mining bitse kimse kartlarını satmaz çünkü Ethereum'un kazancına çok yakın altcoinler var. Ayı piyasası oluncaya kadar kimse Ethereum mining bitti diye elindeki kartları satmaz.

Arkadaşın söylediğine ek bilgi Ayı piyasası gelmesi için bitcoin fiyatının 19.000 dolardan aşağı düşmesi gerekiyor. O fiyatları görürseniz ayı piyasası olabilir. Mining işleri azalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı