Ekran kartı fiyatları düşer mi?

Yusuf_9

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 2 senedir PC toplamak istiyorum inşallah Haziran'da toplayacağım. Parçaların fiyatlarını az çok biliyorum ekipmanlar dahil 14K civarı fakat ekran kartı alamıyorum. İstediğim ekran kartı modeli ASUS ROG STRIX RTX 3060 Ti.
Sizce fiyatları düşer mi? Yoksa 2. el mi alınmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ucuzlar mı diye bişey yok. Elinde para olduğu an beklemeyip alıcaksın artık eskisi gibi ucuzlamak diye bişey yok malesef. Her geçen yıl bir önceki yılın fiyatlarını arıyoruz. 2020’de 8K’ya toplanan PC 2021’de 15K’ya toplanıyordu. Şimdi 20K’ya sadece ekran kartı alınıyor..

Dolar giderek yükseliyor. Ben de öyle düşünüyordum, RTX 3070'li bir sistem toplayacaktım. 4 ay önce topladım ama hep içimden ''Biraz daha beklese miydim acaba belki düşerdi kart fiyatları'' diyordum. Sistemi topladıktan ertesi gün faiz indirim kararı alındı ve dolar 8.50'den 10, 11, 13, 15, 18'e kadar çıktı hızlıca. Eğer bekleseydim en az iki katı fiyatına toplayacaktım. Bence beklemeyin. Fiyat düşse zararınız olmayacak ama beklerseniz zarar edeceksiniz. Kenarda dolar, altın yoksa Türk lirasına güvenmeyin.

Yavaşça düşüyor, hatta ciddi bir düşüş oldu ama TL'nin değer kaybı bu düşüşü hunharca sönümledi. Dolar bazında düşüş devam edecek gibi gözüküyor, tabi savaşın ne sonuçları olacak hesaba katmadım.

Düşüşte zaten. Fakat piyasa dengesiz. Beklemek istiyorsanız 3050 ve 6500 ekran kartlarının biraz daha yayılımını bekleyin ama bundan fazlasını beklemeyin. Şimdiden indirim sayfalarını takip etmeye başlayın.

Türkiye de yaşıyoruz. Almak istediğin şeyi alabiliyorsan düşündüğün zaman hemen almalısın. Ertesi güne bırakırsan pişman olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı