Ekran kartı fiyatları düşmeye devam eder mi?

Burada fiyatlar düşecek diyenler neye göre düşecek diyor? Ekran kartlarını ithal ediyoruz yani dolar endeksli. Son 1 ay dolar grafiğine bakarsan sabit bir şekilde arttığını görürsün. Anca "kampanya"lı ekran kartına "fiyatı düşmüş" diyebilirsin. Dolar düşmedikçe fiyatlar düşmez. Hatta dolar düşse bile fiyatlar uzun bir süre düşmez çünkü getirtilen ürünler şu anki dolar kuru üzerinden hesaplandı.

Bence fiyatlar daha da düşmeye devam edecek. Biraz daha beklenebilir. Bu süreçte doları kestirmek zor olur ama en azından birikiminizi dolar yapıp bekleyebilirsiniz. Burada bazı kartların yurt dışı fiyatlarınıda görebilirsiniz. Yakın süreçlerde bu fiyatlardan satıldılar. 3070 Ti 640 dolar seviyelerini de gördü Newegg'de.

Birikimimi dolarla yapıyorum zaten, bu devirde TL de tutmak akıl işi değil. Biraz daha bekleyip üstteki arkadaşın tavsiyesi gibi güzel bir atılım yapıp kartımı kasama koyacağım gibi. 300 500 zarar kar olur onda değilim aldıktan sonra dibe vurursa fiyatlar ettiğim zarar üzer biraz yoksa herkesin bütçesine uygun olsa üst seviye kartlar keşke.
Bekle, gör ve vur, kaç taktiği yap hocam. Baktın ki devam ediyor, bekle; yok bir anda eskiye dönmeye başladı o an al. Sonrasında da düşme ihtimali olur ama çıkma ihtimali daha da yüksek olacağı için çıkarsa hemen almak daha mantıklı, riske girmeye değmez zaten Max cebinden 1k civarı zarar edersin o da zarar edersen tabii.
öyle yapıcam, yakından takip ediyorum şu dakikadan sonra piyasayı :)

Burada fiyatlar düşecek diyenler neye göre düşecek diyor? Ekran kartlarını ithal ediyoruz yani dolar endeksli. Son 1 ay dolar grafiğine bakarsan sabit bir şekilde arttığını görürsün. Anca "kampanya"lı ekran kartına "fiyatı düşmüş" diyebilirsin. Dolar düşmedikçe fiyatlar düşmez. Hatta dolar düşse bile fiyatlar uzun bir süre düşmez çünkü getirtilen ürünler şu anki dolar kuru üzerinden hesaplandı.

Şu an olan dolar kuru üzerinden hesapladiginiz zaman bile fiyatlar olması gereken fiyatların çok çok üstünde dolardan ziyade mining sorunu var ETH düşmesiyle ekran kartı piyasası düzelecektir dolar bandında olduğunu düşünmüyorum ekran kartlarinin mrsp fiyatlarına bakıp. Dolar kuruyla hesaplayabilirsiniz.

Şu an olan dolar kuru üzerinden hesapladiginiz zaman bile fiyatlar olması gereken fiyatların çok çok üstünde dolardan ziyade mining sorunu var ETH düşmesiyle ekran kartı piyasası düzelecektir dolar bandında olduğunu düşünmüyorum ekran kartlarinin mrsp fiyatlarına bakıp. Dolar kuruyla hesaplayabilirsiniz.
Zaten hiçbir firma ürünü dolar kuruna çevirip o fiyattan satmaz. Dolar kuru + bayi karı + vergi olarak hesaplanır. Coin fiyatları düşse bile şu an ekran kartları fiyatları düşmez. Ancak dolar kuru sağlam bir düşüş yaşarsa fiyatlarda değişiklik olur.

Zaten hiçbir firma ürünü dolar kuruna çevirip o fiyattan satmaz. Dolar kuru + bayi karı + vergi olarak hesaplanır. Coin fiyatları düşse bile şu an ekran kartları fiyatları düşmez. Ancak dolar kuru sağlam bir düşüş yaşarsa fiyatlarda değişiklik olur.

Benim düşüncem ekran kartına olan talep azalması gerek bunun için satıcı kişilerin elindeki kartları satmakta zorluk çekmeleri gerek durum bu hale geldikten sonra dolar kuru üzerinden oturup hesap edilir ama şu durumda gerçek şuki 5Klik kartlara 10 k yazmalarında ki asıl sebep kartlara olan talepten mining yapan arkadaşlar ETH üzerinden hesap edip kartları alıyorlar amorti süresinice olan bir durum mining işi bitmedikce ( koinler düşmedikce ) dolar 1 TL olsa da kartlarin olduğu mrsp fiyatlarinin üzerinde satılma durumu kaçınılmaz su bir gerçek ki dolar 1 TL olsa 329 dolar olan bir kart vergi ile 500 dolar misal versek 500 TL olan kart 2500 TL'ye satılacak sonuç olarak yine de dolar durumu kurtarmıyor ama kartlara olan talep düşerse satıcılar kartlari satmak için fiyatları aşağıya çekecekler

Geri
Yukarı