Ekran kartı fiyatları düşmeyecek mi?

lethargic3113

Decapat
Daha fazla  
Artık dayanacak gücüm kalmadı. Temmuz'un ortasındayız ve fiyatlar hala çok yüksek. Ne zaman normal hallerine dönecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşüyor zaten yavaş yavaş, stoklar da geliyor artık. Daha düşecek. Tabi sadece düşecek demekle olmaz, nedenlerini de belirtmek gerekir.

Ethereum'un uzun süreli düşüş trendi ve bu trendin devam edeceği korkusu, kazım kazançlarının düşmesi, yeni çıkan kartların sadece LHR olarak çıkması, dünyanın aşılanmanın hızlanmasıyla yavaş yavaş normale dönmesi, yine dünyada yaşanan parasal genişleme, çip krizini aşmak için firmaların büyük yatırımlar yapması, Çin gibi ülkelerin mininge yönelik yaptırımları gibi nedenlerle bu düşüş trendi devam edecek. Yıl sonunu bulmayacağını düşünüyorum tam anlamıyla MSRP'lere dönmesi fiyatların. Rig sahipleri bile rigleri bile yavaş yavaş bozuyor. Az kaldı, biraz daha sabır. :)

Elbet biraz daha düşecektir ancak pandemi öncesindeki gibi rakamları beklememek gerek. Dolar 2020 Mayıs ayının ortasında 6,95 civarındaymış. Şu an ise 8.52. Üstüne yeni gelen vergileri de ekleyince ben çok umutlu olamıyorum. Ulaşılması zor elektronik parçalardan biri de ekran kartı olacak gibi.

Vergi olarak sadece kdv var. Üstüne tüm bu sebeplere ek olarak miningci arkadaşlarımızın kartları piyasaya girince fiyatlar daha da aşağı inecektir.

Vergi olarak sadece kdv var. Üstüne tüm bu sebeplere ek olarak miningci arkadaşlarımızın kartları piyasaya girince fiyatlar daha da aşağı inecektir.
Kdv, gümrük vergisi, trt bandrol vergisi ve satıcının da edeceği karı da düşünmek gerekiyor. Maalesef tek kalem vergi almıyorlar. İşletme kar payını genellikle dövize oranlıyor. Bu da önemli.

Geri
Yukarı