Ekran kartı fiyatları nasıl düşer?

emir t

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı fiyatları etheryum (yazmayı bilmiyorum) düşerse azalacak mı, dolar düşerse bütün parçaların fiyatları düşecek mi?

1)ETH düşüp ETH madenciliği elektriği bile karşılamadığı zaman stoklar yerine gelip ekran kartı fiyatları düşer.
2) Üretimi artırıp bir şekilde madencileri sınırlayarak belki düzelebilir. -İmkansıza yakın bir ihtimal-
3) Mining özel kartlar çıkarsa ve madencileri bunlara teşvik ederlerse düşebilir.

1)ETH düşüp ETH madenciliği elektriği bile karşılamadığı zaman stoklar yerine gelip ekran kartı fiyatları düşer.
2) Üretimi artırıp bir şekilde madencileri sınırlayarak belki düzelebilir. -İmkansıza yakın bir ihtimal-
3) Mining özel kartlar çıkarsa ve madencileri bunlara teşvik ederlerse düşebilir.
3. Seçenek bana çok mantıklı gelmiyor. 2017-18' de de mining furyası patlak verdiğinde dijital çıkışları olmayan ya da sadece DVI çıkış birimini kullanan, VRM mosftetleri oyuncu ekran kartlarında ki gibi dayanıklı olmayan daha hesaplı 'mining edition' kartlar üretildi. Fakat bu furya son bulduğunda bu kartlar oyun odaklı çalışmasında stabilizasyon sorunları çektiğinden satarken pek alıcısı çıkmıyor ya da çok uygun rakama vermek zorunda kalıyorlar.

@Mr. Kerem belki bunlardan ders çıkarır ve bu furyayı atlatabilirler. Bana kalırsa normal kartta göre teşvik olmalı. Yani aynı güçte olmamalı ya da fabrika çıkışla UV'li falan gelmeli ki madenciler bunları tercih etsinler.

Ama gerçeklere gelirsek zaten adamların işine geliyor. Amaç kart satmak değil mi zaten :D.

Madenciliğin vergilendirilmesi gerekiyor ve madencilik yapılan mekanlar mesken elektriği yerine ticarethane elektriği ücretine tabi tutulmalı. Adil olan çözüm de budur zaten, kimsenin kaç kart aldığına karışılmamalı. Difficulty arttıkça gelirleri de azalıyor zaten, en en geç 2022 sonuna kadar eth madenciliği tamamen bitecek ama o zaman da farklı coinlere yönelebilirler tabi bu kadar kârlı olmazsa bırakırlar izleyip göreceğiz.

Geri
Yukarı