Ekran Kartı Fiyatları Ne Zaman Düşer?

chillmawx

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere dijital madencilik olayları yüzünden ekran kartı fiyatları geçtiğimiz haftadan beri 300-400 TL zamanlandı. Sizce fiyatlar ne zaman düşer veya düşer mi hiç, çünkü ekran kartı alacağım ve bu sebepten ötürü alamıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ay sonu ağustosun başı yeni ekran kartları çıkacak bunların içinde Vega ve mining kartları var. Biraz sabredin Ağustos ortası piyasa az da olsa eski haline gelir.

Amd yakında Mining rig için kartlar üreticek piyasa rahatlar 2-3 aya.

Hatta 2-3 aya bu rig yapan arkadaşlar 480 lerini 470 lerini çok ucuza satıcak. eğer ki ellerinde kalır ise. Tabii ne kadar sağlıklı kart olur bilmem.

Konu açmadan önce aynı konunun on defa açılmaması için arama yapsanız güzel olur.
Arama Sonuçları - Sorgulanan Kelime: Ekran kartı fiyatları | Technopat Sosyal
Nerede kaldı bu ekran kartları?
Açılan benzer konuları verdiğime göre kendi fikrimi direk alıntılayayım.

Ben şahsi fikrimi net söyleyeyim açıkçası bu kartları 3-4 ay öncesinde görmek zor. Eylül diyorsanız bence çok iyimsersiniz. İnanılmaz talep var bu kartlara. Piyasa ancak mining kartların çıkması ve cidden fark yaratmasıyla düzelir. Eğer bu kartlar hash rate olarak çok daha fazla olursa mesela RX 580 yaklaşık 20 hash rate sahipken çıkan mining kart 25 hash rate'ye sahip olursa o zaman kazmak daha da zorlaşır. Bu haliyle normal bir RX 580'den alınan performans düşecektir çünkü yeni kartlar daha da zorlaştırdı. O zaman da mining yapan kişinin RX 580 ile elde ettiği gelirde düşecektir. Bu da dolayısıyla talebin azalması ve çoğu kişinin kartlarını elden çıkarmasıyla sonuçlar. Ancak bunlar o kadar da hızlı olamaz. Zaten ne kadar mining kart üretilecek ve piyasaya sürülecek ki? Talep kesinlikle daha fazla olur. Haliyle bulamayan yine normal RX 580'e saldırır.

Kısacası piyasanın normale dönmesi için birkaç ay daha beklemeniz gerektiğine inanıyorum. Umarım burada Eylül diyen veya 2 ay diyen arkadaşlar beni yanıltır ama ben bu arz-talep dengesinde kartların fiyatının düşeceğini hiç ama hiç sanmıyorum en azından 3-4 aydan önce.

Bildiğiniz üzere dijital madencilik olayları yüzünden ekran kartı fiyatları geçtiğimiz haftadan beri 300-400 TL zamanlandı. Sizce fiyatlar ne zaman düşer veya düşer mi hiç, çünkü ekran kartı alacağım ve bu sebepten ötürü alamıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Şuan ekran kartı fiyatlarında dalgalanmalar var Rx 460 2 hafta önce 526 TL iken 3 gün evvel 548 TL idi şimdi ise 535 TL olmuş.
Mantığını anlayamadım ama yeni kartlar çıkarsa azalır diye düşünüyorum.

Şuan ekran kartı fiyatlarında dalgalanmalar var Rx 460 2 hafta önce 526 TL iken 3 gün evvel 548 TL idi şimdi ise 535 TL olmuş.
Mantığını anlayamadım ama yeni kartlar çıkarsa azalır diye düşünüyorum.
O dolar kuruyla ilgili arada 10-20 TL fark eder sıkıntı yokta zaten sıkıntı RX 460 ile ilgili değil. RX 470-480-570-580 ve Nvidia tarafında GTX 1060-1070-1080. Bu kartların hem stok sorunu var hem de bu stok sorununda dolayı fiyatları da çok yükseldi.

Fiyatların normal'e dönmesi, Kartların stoklara girmesi falan 3-4 ayı bulabilir diyorlar.

Not. Bunu ben demiyorum Teknoseyir'in 3 gün önce yayınladığı video'da çizgi elektronik yetkilisi söylüyor. 10. dakikadan sonrasını izleyin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fiyatların normal'e dönmesi, Kartların stoklara girmesi falan 3-4 ayı bulabilir diyorlar.

Not. Bunu ben demiyorum Teknoseyir'in 3 gün önce yayınladığı video'da çizgi elektronik yetkilisi söylüyor. 10. dakikadan sonrasını izleyin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tahminlerimin Niyazi Saral ile birebir tutması sevindirdi beni :D Ama bu işten anlayan ve takip eden biri bunu rahatlıkla söyleyebilir zaten. Dün 1 ETH 200$'ın altına düştü ve bu ayın başından zorluk seviyesi de yaklaşık %20 arttı. Sevinsem mi ne yapsam bilemiyorum :D Geçen ayın başından beri yaklaşık %120 arttı zorluk. Herkes işin içine girince tabi böyle oluyor. Kenar mahalle bakkalı Rüştem abi Rig kuruyor olmaz ki böyle.

Son düzenleme:
En az 3 ay daha bu durum devam edecek. Sektördeki bir çok kişinin görüşü bu yönde.

Değerli hocamız Sayın Niyazi Saral' da bu durumun en az 3-4 ay daha süreceğini belirtti bir sohbette.

Yeni Asus mining GTX 1060 ekran kartlarında şimdiki GTX 1060 21 mh/s gücü varsa buna %36 eklersek yeni Asus mining kartlar 28 mh/s güce sahip olacak tabi bu kartlar şimdiki kartlar kadar sağlamsa millet bu kartı alır sonuçta 3 ay garantisi var bu sayede oyuncu kartları ucuzlar demeyelim, eski fiyatlarına geri döner.

Yeni konular

Geri
Yukarı