Ekran Kartı Fiyatları Neden Arttı ?

• Konuyu başlatan Gripex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 90
  • Görüntüleme 19B
Helal olsun. Ne güzel anlatıyorsunuz milleti kazıkladığınızı :)

Allah şahit. Satasım yoktu alan kişiye dedim ki kardeşim maksimum 2 ay daha bekle 5'e alırsın dedim. Yok ben sabredemem bir an önce almak istiyorum oyun oynayacağım dedi. Dolandırıcı sandım ama değilmiş sattım gitti. Bile bile aldı. Faturayı da gösterdim 5800 diye aldı yine de. Ayrıca kazıklanmak istemeyen aklı var fikri var. Kazıklanmasın.

Elimde RX Vega 56 var. 1.5 sene önce sıfırını bile 4000 liraya almamışımdır bu kartı. İlana koydum yine dediğim fiyat üzerinden almak isteyen var. Evet kartı çok iyi fiyata satıyorum ama yeni alacağım kartta doğru oranda fiyatı artış gösteriyor. Ben alıcı arkadaşa fedakarlık yapsam ürünü alacağım kişi benim gözümün yaşına bakar mı? Zaten kartlara yoğun talep var ben olmasam 2-3 güne başka birileriyle görüşüp, anlaşıp verecek zaten. Bu stok/fiyat sorunu ne doların düşmesiyle ne de az sayıda gelecek olan ürün stoklarıyla çözülür. Ne zaman madencilik yapmak zorlanır, verdiği kazanç minimuma düşer işte o zaman çözülür. O zaman geldiğinde de dikkat etmekte fayda var. İkinci el piyasasında dolu dolu mining yapılmış kart salınacak. O zaman da fiyatına ve yapacağınız testlere göre uygun gördüğünüz kartı alırsınız. Mining olayının da bitmesine en az bi 6 ay olduğunu düşünüyorum.

Son sayfaya kadar olan mesajların hepsini okudum. Dün 28.01.2021'e kadar bende aynı sebeplerin fiyatları etkilediği kanaatindeydim, fakat olaylar tamamen değişti. Maalesef yeni bir etken piyasayı altüst etti. Dünyada bellek üreten firmalar bellek fiyatlarını arttırınca ekran kartı üreticileride NVIDIA ve AMD dahil, fiyatları yukarıya çektiği söyleniyor. Bu sebeple de Vatan'da 3080 14.5 bin TL olmuş. Şaka gibi. RTX 3090 28 Bin TL satılıyor. GTX'ler, eski RTX'ler hepsinin fiyat tavan. NVIDIA'dan tutunda bu ülkedeki bayilere, bayilerden kart alıp satan dükkanlara kadar hepsi fırsatçı. Baktığımız zaman mining yapanlarda fırsatçı. Şunu kabul etmek gerek ki bu dünyada kimse kimseyi düşünmüyor. Dürüst olalım hiçbirimiz elimize fırsat geçse farklı bir harekette bulunmazdık. Araba fiyatlarında da aynı senaryo yaşandı. İki üç katına çıktı, millet çok pahalı, fırsatçılık, yok alınmaz, gibi yorumlarda bulundu. Fakat aynı vakitte Renault, Tofaş vb. fabrikalarda 0 araba siparişleri öyle bir patladı ki, şu anda Renault sıfır bir araba almak isteyene en kötü 6 ay sonrasına tarih veriyorlar. Çocukluk arkadaşlarım bu fabrikalarda üretimde çalışıyor, olayın içyüzünü oradan biliyorum. Velhasıl, kimse burada yok fiyatlar çok pahalı, yok şöyle oldu da, böyle oldu da diye ağlamasın. Kendinize fırsat tanınsa 8'den alıp LETGo'ya 15kdan gene siz koyardınız hiç sütten çıkmış akkaşık rolü yapmayın. Seve seve değilse, (anladınız siz onu) alacaksınız, ya da kenardan bakacaksınız. Piyasaların, fiyatların, stokların her şeyin sebebi insanlar ve hiçkimse masum değil. Burada piyasalar hakkında ağlayanlar, ellerinde para olsa 80 değil 800 tane ekran kartı alıp mining yapmaya yeltenirler. Bu ülkedeki kadar fırsatçı hiçbir ülkede yoktur bundan emin olun. Zaten bu kadar fırsatçı olmasa bu ülkede çok daha farklı olurdu her şey. O yüzden buradaki ağlayanların hepsi tilki gözyaşı. İlk fırsatta hemen rol değiştirecekler.

Bu ve bu tip arkadaşların lafları safsata tamamen.Şu an 11’bin TL’den 3070 alıyor insanlar.Zamanında aldırmayanlarda,bekleyin düşecek diyenlerde bunlar.
3-5 ay daha bu şekilde devam edecek süreç.
Beklemek isteyen beklemeye devam edebilir.Şirinlere inanlarda vardır aramızda muhakkak,saygı duyulasıcılar☺️

Bu ve bu tip arkadaşların lafları safsata tamamen.Şu an 11’bin TL’den 3070 alıyor insanlar.Zamanında aldırmayanlarda,bekleyin düşecek diyenlerde bunlar.
3-5 ay daha bu şekilde devam edecek süreç.
Beklemek isteyen beklemeye devam edebilir.Şirinlere inanlarda vardır aramızda muhakkak,saygı duyulasıcılar☺️
ben aralığın 2. haftasından beridir falan rtx3000 serisi kart kovalıyorum.
O zaman da burada bütün yorumlar şöyle düşecek böyle düşecek şeklindeydi ki o zaman fiyatlar bunların neredeyse yarısıydı ve mining belası yoktu.
Velhasıl kelam zor.. çok zooooor.
Geforce now veya google stadia benzeri servisleri kovalayacağız sanırım. PC toplamak hayal artık.

Son sayfaya kadar olan mesajların hepsini okudum. Dün 28.01.2021'e kadar bende aynı sebeplerin fiyatları etkilediği kanaatindeydim, fakat olaylar tamamen değişti. Maalesef yeni bir etken piyasayı altüst etti. Dünyada bellek üreten firmalar bellek fiyatlarını arttırınca ekran kartı üreticileride NVIDIA ve AMD dahil, fiyatları yukarıya çektiği söyleniyor. Bu sebeple de Vatan'da 3080 14.5 bin TL olmuş. Şaka gibi. RTX 3090 28 Bin TL satılıyor. GTX'ler, eski RTX'ler hepsinin fiyat tavan. NVIDIA'dan tutunda bu ülkedeki bayilere, bayilerden kart alıp satan dükkanlara kadar hepsi fırsatçı. Baktığımız zaman mining yapanlarda fırsatçı. Şunu kabul etmek gerek ki bu dünyada kimse kimseyi düşünmüyor. Dürüst olalım hiçbirimiz elimize fırsat geçse farklı bir harekette bulunmazdık. Araba fiyatlarında da aynı senaryo yaşandı. İki üç katına çıktı, millet çok pahalı, fırsatçılık, yok alınmaz, gibi yorumlarda bulundu. Fakat aynı vakitte Renault, Tofaş vb. fabrikalarda 0 araba siparişleri öyle bir patladı ki, şu anda Renault sıfır bir araba almak isteyene en kötü 6 ay sonrasına tarih veriyorlar. Çocukluk arkadaşlarım bu fabrikalarda üretimde çalışıyor, olayın içyüzünü oradan biliyorum. Velhasıl, kimse burada yok fiyatlar çok pahalı, yok şöyle oldu da, böyle oldu da diye ağlamasın. Kendinize fırsat tanınsa 8'den alıp LETGo'ya 15kdan gene siz koyardınız hiç sütten çıkmış akkaşık rolü yapmayın. Seve seve değilse, (anladınız siz onu) alacaksınız, ya da kenardan bakacaksınız. Piyasaların, fiyatların, stokların her şeyin sebebi insanlar ve hiçkimse masum değil. Burada piyasalar hakkında ağlayanlar, ellerinde para olsa 80 değil 800 tane ekran kartı alıp mining yapmaya yeltenirler. Bu ülkedeki kadar fırsatçı hiçbir ülkede yoktur bundan emin olun. Zaten bu kadar fırsatçı olmasa bu ülkede çok daha farklı olurdu her şey. O yüzden buradaki ağlayanların hepsi tilki gözyaşı. İlk fırsatta hemen rol değiştirecekler.
Şu forumda sürekli senin bu yazdıklarını dile getirdim,getiriyorumda.

Toplamda 15 adet olmuştur 3080 sattığım.
5 adet 3090 satmışımdır.
Artık foruma konu açmak bile gelmiyor içimden ki burdan hiç müşteri ya da alıcı bulamadım.
Zahmet verip konu açmıyorum çoğu kartımda.
Daha geçen gün 2 aylık kartımı
Asus Rtx 3090 Strix Oc sattım
Fiyat: 24.000₺’den.
Konu açtım fiyatı 25’den yazınca millet ağlama duvarı görmüş gibi,duyarlılık kasmaya çalışıyor.
Ülkece her şeye yorum yapmaya bayılıyoruz.
Dediklerin o kadar doğru ki A’dan Z’ye katılıyorum sana.
Bekleyen dilediği kadar bekler,bekledikçe zarar ettiler,edeceklerde.
Daha bunlar iyi günlerimiz 8 den 3070 almayanlar,11 bin TL’den sipariş geçer oldular.
Açık satışta bir konum daha var
Lafı açılmışken yazayım
Gigabyte Aorus 3080 Xtreme Waterforce
(sıvı soğutmalı) ekran kartı satıyorum.
İstediğim rakam 18 bin TL.
İster alan çıkar,ister çıkmaz daha önce toplam 40’a yakın kart sattığım gibi bunuda satarım. Bana fiyat çok,şucu bucu diyenler sadece yerinde saymaya devam eder.
Forumdan biri çıksa dese ki alacağım indirim bile yaparım ama onlar taş atmakla meşgul,umrumda mı değil ☺️
Ben kazancıma bakarım,sen kartsızsın öbürünün 500 kartı varmış zerre umrumda değil.Ülkenin düşünülüp yapılacak milyon tane derdi varken,ben mi düşüneceğim bunca şeyi.

Kartı alacaklar beni etiketlesinler indirim yaparım.
Genelde kartlarımı 5 gün offer sistemine bırakıyorum en iyi rakamı verene satıyorum.

Bu yorumu atan arkadaşada A’dan Z’ye katılıyorum.
Bu imkan bu ağlayanlarda olsa 3’e değil 9’a satarlardı...
Vs vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı