Ekran Kartı Fiyatları Neden Arttı ?

• Konuyu başlatan Gripex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 90
  • Görüntüleme 19B
Şu forumda sürekli senin bu yazdıklarını dile getirdim,getiriyorumda.

Toplamda 15 adet olmuştur 3080 sattığım.
5 adet 3090 satmışımdır.
Artık foruma konu açmak bile gelmiyor içimden ki burdan hiç müşteri ya da alıcı bulamadım.
Zahmet verip konu açmıyorum çoğu kartımda.
Daha geçen gün 2 aylık kartımı
Asus Rtx 3090 Strix Oc sattım
Fiyat: 24.000₺’den.
Konu açtım fiyatı 25’den yazınca millet ağlama duvarı görmüş gibi,duyarlılık kasmaya çalışıyor.
Ülkece her şeye yorum yapmaya bayılıyoruz.
Dediklerin o kadar doğru ki A’dan Z’ye katılıyorum sana.
Bekleyen dilediği kadar bekler,bekledikçe zarar ettiler,edeceklerde.
Daha bunlar iyi günlerimiz 8 den 3070 almayanlar,11 bin TL’den sipariş geçer oldular.
Açık satışta bir konum daha var
Lafı açılmışken yazayım
Gigabyte Aorus 3080 Xtreme Waterforce
(sıvı soğutmalı) ekran kartı satıyorum.
İstediğim rakam 18 bin TL.
İster alan çıkar,ister çıkmaz daha önce toplam 40’a yakın kart sattığım gibi bunuda satarım. Bana fiyat çok,şucu bucu diyenler sadece yerinde saymaya devam eder.
Forumdan biri çıksa dese ki alacağım indirim bile yaparım ama onlar taş atmakla meşgul,umrumda mı değil ☺️
Ben kazancıma bakarım,sen kartsızsın öbürünün 500 kartı varmış zerre umrumda değil.Ülkenin düşünülüp yapılacak milyon tane derdi varken,ben mi düşüneceğim bunca şeyi.

Kartı alacaklar beni etiketlesinler indirim yaparım.
Genelde kartlarımı 5 gün offer sistemine bırakıyorum en iyi rakamı verene satıyorum.

Bu yorumu atan arkadaşada A’dan Z’ye katılıyorum.
Bu imkan bu ağlayanlarda olsa 3’e değil 9’a satarlardı...
Vs vs.
Artık forumda fiyatlar düşecek, bekleyin, stok yenilenecek, mining şu zamanda bitecek tarzı cümleler kuran arkadaşlara bu mentionu alıntılayıp atacağım. Herşeyden önce boşa hayal satmalarından bende bıktım.

Sapphire RX 5500 XT Pulse 8 GB modeline ciddi bir zam geldi 2115 TL gibi bir fiyatı varken şimdi 2.500-3000 lira arasında geziyor fiyatları. 4500-5000 lira bütçelik sistemlerin en gözde ekran kartıydı fiyatını görünce çok şaşırdım maalesef.
Şimdi o dediğin kart 4800 tl oldu 😂 o zaman dolar 7.32ydi şimdi neredeyse 7 ona rağmen 2 katına çıkmış fiyatı böyle birşey nasıl mümkün olabilir ?

Artık forumda fiyatlar düşecek, bekleyin, stok yenilenecek, mining şu zamanda bitecek tarzı cümleler kuran arkadaşlara bu mentionu alıntılayıp atacağım. Her şeyden önce boşa hayal satmalarından bende bıktım.

2016-2017'de de aynı şey oldu. Keza ETH pumplandıkça pumplandı. İllaki duracak bu yükseliş. Stabilite sağlandığı zaman piyasada o zaman stoklar yenilenecek. Bu iş en geç Ağustos Eylül gibi bitecek. Kimse al-satçılara para vermesin. Eğer olur da yenilenmezse o zamana kadar bu yorumu bana hatırlat.

Şimdi o dediğin kart 4800 tl oldu 😂 o zaman dolar 7.32ydi şimdi neredeyse 7 ona rağmen 2 katına çıkmış fiyatı böyle birşey nasıl mümkün olabilir ?
Kartın mining perfonmansı çok iyi ve güç tüketimi düşük. Miningciler sağ olsun hiç uygun fiyatlı kart bulunmuyor. Bu kart en çok miningcilere ve satıcılara yaradı.

Öncelikle 6-7 ay öncesinde dolar kuru ve pandemi bahane edilerek piyasada özellikle ekran kartı fiyatları oynadı. O zaman Amerika piyasasında 100 dolar olan rx 570 burada 1200 TL civarıydı. Şuan Amerika pazarında dahi ürün yok amazondan bakabilirsiniz. Bu araba piyasası gibi üretim az talep çok ve özellikle bazı kartlara talep çok. Ayrıca ikinci el piyasası da dengesiz kim kime ne tutturursa hesabında. Bitcoin olayı birçok sektörü olumsuz etkiledi ve ben bu durumun bir yerde patlayacağını düşünüyorum. Çünkü tarihte bu suni çıkışlar vurguncuların işine yaramış olan küçük oynayanlara olmuştur hep. Ama avrupa ve amerika piyasası düzelir ticaret ve turizm dahil kapılar açılırsa fiyatlar normalleşebilir. Şuan tek çare ikinci el kovalamak sıfır fiyatına bilgisayar kurmak insana dokunuyor açıkçası.

Öncelikle 6-7 ay öncesinde dolar kuru ve pandemi bahane edilerek piyasada özellikle ekran kartı fiyatları oynadı. O zaman Amerika piyasasında 100 dolar olan rx 570 burada 1200 TL civarıydı. Şuan Amerika pazarında dahi ürün yok amazondan bakabilirsiniz. Bu araba piyasası gibi üretim az talep çok ve özellikle bazı kartlara talep çok. Ayrıca ikinci el piyasası da dengesiz kim kime ne tutturursa hesabında. Bitcoin olayı birçok sektörü olumsuz etkiledi ve ben bu durumun bir yerde patlayacağını düşünüyorum. Çünkü tarihte bu suni çıkışlar vurguncuların işine yaramış olan küçük oynayanlara olmuştur hep. Ama avrupa ve amerika piyasası düzelir ticaret ve turizm dahil kapılar açılırsa fiyatlar normalleşebilir. Şuan tek çare ikinci el kovalamak sıfır fiyatına bilgisayar kurmak insana dokunuyor açıkçası.
Hocam 2800 olmuş 1650S'ler ya. 1660S'ler zaten 5K. :D

Geri
Yukarı