Ekran kartı fiyatları ucuzlar mı daha?

Dolar 1.5 olsaydı hepimiz manyak olurduk 😂 Şaka bir yana dolar 7 oldugunda hepimiz ortalıgı yangın yerine döndermiştik ama şuanda dolar 7 olsa şu piyasaya rağmen 4k bandında RTX3060 alabiliyor olacaktık.. Harbiden boşa yaşıyoruz bu hayatı..
Asgari ücretle 2 RTX 3090 almak var bir hayalimiz.

dolar 7 oldugunda hepimiz ortalıgı yangın yerine döndermiştik ama şuanda dolar 7 olsa şu piyasaya rağmen 4k bandında RTX3060 alabiliyor olacaktık
7 olsaydı ülke nefes alırdı ekran kartını geçtim. Tabi şirketler arası iletişim hızlı olup ürün fiyatlarını doğru orantıda güncelleselerdi. O şikayet ettiğimiz zamanlarda 1400TL asgari ücretle yaşıyordum şimdi 4750TL ile yaşayamıyorum.

Vallahi hocam o kadar çok etken varki bana kalırsa biraz daha ucuzlar gibi RTX 3050 Ti piyasa diğerlerine göre daha garip cidden ucuzlamıyor. Ancak dediğiniz gibi RTX 3060 birazcık daha indirim kovalarsak 8.000'e bile alınabilir duruyor bundan fazla düşmeyecek olsa bile yükselmemesi dileğiyle :D
Vallahi hocam 3060ti de gözüm var fakat 8.500 liraya 3060 görüyorum arada 2 gün öncede 3050 gördüm 6.000 liraydı. Ama 3060 ti diyince 12.800 den assağı fiyat yok. Palit veya inno3d almakta istemiyorum ki onlarla Asus MSI gibi markaların arasında nerdeyse yok denecek farklar var 500 lira gibisinden.
Ne olacak bilinmez ama bildiğim tek bir şey var o da imkanın varsa alabildiğin en iyi kartı alman gerektiği. Çünkü hiç ucuzladığını görmedim. Ucuzladıysa bile biraz sonrasında yine çok pahalandı.
Haberleri takip ediyorum hocam. Ucuzlayacak gibi 1 2 ay daha. Hatta Intel yeni masaüstü ekran kartını piyasaya sürünce bence rekabette artacak hem o yüzden fiyat düşecek hemde arz artmış olduğu için talebi karşılayacak düzeye gelmiş olacaktır. Ve dolayısıyla fiyatı biraz daha düşürecektir. Şu enflasyonda bile fiyatlar düştü 2 ay içinde daha ne diyim :D .
İntelin piyasaya gelmesi dengeleri değiştirmez daha çok yeni yazılımı donanımı vs vs şuanki indirimler çok değil olması gereken fiyatların yine çok üzerinde bende kovalıyorum fiyatları yeni kartlar yakın acele etmemek lazım bence
Fiyat konusunda değiştireceğini umuyorum
Genel manada ucuzlayacağına dair beklenti halen devam ediyor. Kartlar çip krizi sebebiyle dolar bazında MSRP yani çıkış fiyatlarının çok üzerine çıkmıştı, 200 dolarlık kart 500 dolar olmuştu haliyle fiyatları da 2-3 kat artmıştı, bu arada doların bizim ülkemizde iki kat değer kazanması kartların fiyatlarını 5 kata kadar pahalnmasına sebep olmuştu ama şuanda çip krizi ve pandeminin etkileri azalmaya başladığından kartlar gene dolar bazında olağan fiyatlarına geriliyor. Şuan fiyatlar hala yüksek, RTX 3060 329 dolar MSRP fiyatına sahip buna göre kart dolar bazında olması gereken fiyata düşerse ülkemizdeki fiyatı şuanki kurla 5000 tl olur, eğer ülkemizde tekrar bir dolar artışı yaşanmazsa ben birkaç ay sonra fiyatının 7k'lı rakamlara gerileyeceğini düşünüyorum belki 6 ay sonra 6k'lı fiyatlara bile düşebilir.
Düşünmen bile istemsiz mutlu etti 😂😂. Yemin ederim istemsiz mutlu oldum. İnşallah senin dediğin olur diyorum fakat artmaya devam enflasyonla fiyatların o kadar düşeceğini ben zannetmiyorum açıkçası. Enflasyon artarsa dolarda artar. Bir şekilde tutmaya çalışıyorlar fakat ne kadar başaracaklar ileri günlerde göreceğiz. Ekran kartları umarım msrp fiyatına gelir inşallah 1 2 ay içinde. Bari enflasyon çok artmadan nasibimizi alalım. Ki bugün Technopat msrp fiyatlarıyla ilgili bişi paylaşmıştı
Üç fanlı RTX 3060TI modeller şu an 14.500 - 13.900 civarı fiyatı ne olursa uygun olur?
Çok yükselmek istemiyorum 10.000 liraya bile razıyım

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-04-19-00-53-37-186_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-04-19-00-53-37-186_com.android.chrome.jpg
    99,6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
RTX 3060'a baktığım zamanlarda 11.000 lira falandı. Şimdi 8.500'e bile var, RTX 3050 içind e ara ara indirimler görüyorum.6.000 lira falan denk geldi birkaç kere. Amma velakin ne hikmettir bilinmez 3060 Ti kuruş ucuzlamıyor. Bugünde forumda birisi konu açmış, NVIDIA RTX 30 serisi kartların satıcıların eline ulaştığıyla ilgili bir şeydi. Ee halihazırda Intel de ekran kartı çıkarıyor bir rekabet olur mu? Fiyatlar bunlara bağlı olarak ucuzlar mı? Yoksa kur mağduru mu oluruz sizce? Fikirlerinizi merak ediyorum.

Titanyum serilerinde genellikle böyle hep indirim yapmıyorlar.

Geri
Yukarı