Ekran Kartı Fiyatlarında Düşüş Olur mu?

Daha fazla  
Arkadaşlar yakın bir zamanda bilgisayar toplayacağım ama bu ekran kartlarının fiyatı gözümün önünde artıyor. Bu sebeple bilgisayar toplamak istemiyorum daha dün 1.600 TL olan ekran kartı şimdi ise 1800 civarında .Ekran kartı piyasası neden böyle ve sizce bir düşüş yaşanır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun dönem düşeceğine inanmıyorum. Bir kaç ay sonra düşse bile herkes yükleneceğinden fiyatlar tekrar yükselebilir. Üstelik düşüşünde fazla olacağını sanmam. Şuan beklemekte almakta büyük risk şahsen ben dayanamıyorum yarın sabah siparişimi vereceğim. Zarar mı ederim kar mı ederim bilmiyorum.

Ne zaman ki milletin madencilik hevesi biter o zaman düşer fiyatlar. Dolar kuruyla arttı ise de madencilikle beraber iki katına çıktı fiyatlar.

Etherium fiyatı 300-400 Dolar düşerse belki kısa vadede düşer, yoksa iki üretici de memnun. Satılacak kart kalmadı piyasada, adamlar 3500-4000 Lira istiyor GTX 1070'e şaka gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda satışta olanların fiyatlarının düşmesi biraz zor. Eğer madenciler bundan sonraki kartlara da bu sefer olduğu gibi yüklenip onlarca alırlarsa ve firmalar üretim hacimlerini artırıp daha fazla sayıda kartı piyasaya sürmezse bundan sonraki nesil de gereğinden yüksek fiyatlarla satılabilir.

İşin bir de Dolar kısmı var, normal şartlarda ekran kartları Dolar olarak normal fiyatlarına dönse bile eğer TL, Dolar karşısında çok değer kaybederse fiyatlar gene yüksek olur.

Ethereum düşüşte şu sıra. Tabi farklı altcoinleri kazanda çok kişi var ama bu düşüş devam ederse madenciliğe yeni katılımlar azalabilir, kısa vadede göremesekte orta vadede fiyatlarda düşüş görmemiz mümkün olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı