RX 580 fiyatlarında düşüş olur mu?

xWww323

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda RX580 çok uçuk fiyatlara satılıyor bildiğiniz gibi. 2.5-3 ay içerisinde fiyatlarda hiç değilse 300-400 TL'lik bir azalma olabilir mi? Yani iyi kötü alacağız da belki 1200 TL civarlarında satılan ekran kartına 2300 TL vermek beni hiç hoşnut etmiyor. Ryzen 5 1600 almıştım. Ben aldıktan 2 hafta sonra AMD 30 dolar indirdi. Bir de burda vurgun yemeyelim :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia'nın 20xx serisi kartları Bitcoin madenciliği için performanslı olursa, eski kartları birazcık olsun rahat bırakırlar diye düşünüyorum, umut ediyorum en azından. :(

Sanmıyorum. Yeni ekran kartları gelse bile fiyatlardan düşüş olmadan piyasadan silinir bence. Bir ekran kartının 300 - 400 ucuzladığını hiç görmedim ben.

Yeni ekran kartlarıda zaten ilk olarak GTX 1080 Tİ gücünde gelir. Sonra yavaş yavaş alt modelleri çıkar. Yeni ekran kartlarını beklemenin olayı aynı fiyata güncel ve daha güçlü ekran kartı almak. Eski ekran kartlarında indirim olacağını sanmıyorum.

Ekran kartlarında artık düşüş olmaz gibime geliyor üreticiler ve satıcılar halinden memnun. Üreticiler her ne kadar sanal madencilik konusunda rahatsızlıklarını dile getirseler de samimi olduklarını kesinlikle düşünmüyorum.

Bende MSI RX580 GAMING X var aldığım zaman 1900TL idi şuan bakıyorum 3500 TL'ye bile satılıyor yani düşse bile ederine kadar düşmeyeceğini düşünüyorum.

- Üreticiler bir anda stokları doldurmayacaksa.
- Dolar aniden 2010 seviyelerine inmeyecekse.

Çokta hayal kurmanın anlamı yok. R7 240 bile 5 yıllık kart mesele ve fiyatı asla düşmedi. Hatta 5 yıl önce 150 - 180 TL civarlarındaki fiyatı bugün 250 TL. GT 1030 bak mesela. Durum rezalet 270 TL'ye aldığım fanlı GİGABYTE ekran kartı bugün 425 TL'den satılıyor. Zamanında üstüne 50 TL daha koyup GTX 1050 alıyordun. Yukardaki arkadaşa katılıyorum. Herkes alıştı ve halinden memnun sistemin değişmesi çok zor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı