Ekran Kartı Fiyatlarındaki Düşüş

Baran Boyraz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar. Başlıkta belirttiğim gibi Vatan Bilgisayarda bazı ekran kartlarının fiyatlarında düşüşler var. Mesela Asus R9 390 DirectCU 3 1280 TL civarına düştü. Daha sonra Nvidia GTX970/GTX980/GTX980Tİ Kartlarında %10 İndirim yaptı ve ayrıca yaninda The Division veriyorlar. Çoğu kartta bunun gibi düşüşler var. Bunun sebebi yeni mimarinin çıkmaya yaklaşması, firmaların ellerindeki ürünleri elden çıkarmak istemesi olabilir mi? Öncesinde MSI R9 390 / MSI GTX970 / SAPPHIRE R9 390X almayı düşünüyordum. Şimdi ucuzladığı için Asus R9 390 veya Asus GTX970 almayı düşünüyorum. Biliyorum Asus AMD konusunda pek başarılı bir soğutmaya sahip değil, fakat fiyatı diğer markalara göre çok daha ucuz. Siz ne düşünüyorsunuz?

@Recep Baltaş @Ali Güngör @JaroxJamaica @Asım Demir

Yok bahar kampanyası, yok çiçek kampanyası. Bunlar yeni çıkacak olan mimariler için stok temizleme çabası. Kimse Pascal varken Maxwell almak istemez. Ekran kartı olarak Galax GTX 970 OC alabilirsiniz.

Yok bahar kampanyası, yok çiçek kampanyası. Bunlar yeni çıkacak olan mimariler için stok temizleme çabası. Kimse Pascal varken Maxwell almak istemez. Ekran kartı olarak Galax GTX 970 OC alabilirsiniz.
Çarşamba veya Perşembe günü almaya gideceğim. Kafamda Asus R9 390/Asus GTX970/MSI R9 390 var. Fiyatlari şöyle; Asus R9 390 1280 TL. Asus GTX970 %10 indirim ile 1300 TL. MSI R9 390 ise 1360 TL. Sanırım tercihimi bunlar arasında yapacağım. Sizce hangisini almalıyım? Asus R9 390 sıcaklığı çok yüksek midir?

Test videolarında DCIU 3'ün Fury'de yakaladığı başarıyı R9 390 ve 390X'te yakalayamadığını görüyoruz. Sapphire Nitro ve MSI T.F modellerine bakabilirsin. Onun haricinde 1200 TL'ye kadar düşen Galax GTX 970'e de bakmanı öneririm.

Arkadaşlar bende İ3 6100 Skylake sistem toplayacağım. Bütçem 1500 Tl. Ekran kartı almadan dahili Gpu'yu kullanacağım bir süre yeni ekran kartları gelene kadar. Üstelik bu şekilde 1250 lira civarına İ3 6100 Skylake sistem toplanıyor. Sizce yaptığım mantıklı mı?
Teşekkürler.

Arkadaşlar bende İ3 6100 Skylake sistem toplayacağım. Bütçem 1500 Tl. Ekran kartı almadan dahili Gpu'yu kullanacağım bir süre yeni ekran kartları gelene kadar. Üstelik bu şekilde 1250 lira civarına İ3 6100 Skylake sistem toplanıyor. Sizce yaptığım mantıklı mı?
Teşekkürler.
Yeni bir konu açıp sorunu paylaşırsan daha iyi cevap alacağından eminim konuyu baltalamayalım :)

Teşekkürler.
Bunu burada konuşmanız konuyu kirletir. Yeni bir konu olarak açıp beni etiketlerseniz yardımcı olurum. İyi günler.

Benim size önerim. Şuan için 1080p çözünürlükte oyun oynıyacaksanız MSI GTX970 almanız. Neden AMD kart önermediğimi merak ediyorsanızda ısınma problemleri ve enerji tüketimi canımı sıkıyor. Zotac GTX970 modelinede bakmanızı öneririm.

AMD ekran kartı kullanıcısıyım. Isınma sorunu falan yok. Driver desteği de gayet olumlu durumda. 3 ay oldu ekran kartımı alalı ve 4 ya da 5 tane yeni driver sürümü geldi. Enerji tüketimi konusunda bir şey diyemeyeceğim. Benim faturamda farkedilir bir değişiklik olmadı açıkçası. Bunun hesabını daha önce yaptık, aylık masrafı 2-3 lirayı geçmez diğerine göre. GTX 970 çok iyi bir ekran kartı. Ben de almayı çok düşündüm ama coil whine sorunu var diye duyunca vazgeçmiştim. AMD aldığıma da pişman olacağımdan korkmuştum ama hiç bir sorun yaşamadım. Sapphire kullanıyorum ve beni üzmedi henüz. Ancak içiniz hangisinde daha rahat olacaksa onu almanızda fayda var. İsteksiz işten hayır gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı