Ekran Kartı Fiyatlarındaki Düşüş

AMD ekran kartı kullanıcısıyım. Isınma sorunu falan yok. Driver desteği de gayet olumlu durumda. 3 ay oldu ekran kartımı alalı ve 4 ya da 5 tane yeni driver sürümü geldi. Enerji tüketimi konusunda bir şey diyemeyeceğim. Benim faturamda farkedilir bir değişiklik olmadı açıkçası. Bunun hesabını daha önce yaptık, aylık masrafı 2-3 lirayı geçmez diğerine göre. GTX 970 çok iyi bir ekran kartı. Ben de almayı çok düşündüm ama coil whine sorunu var diye duyunca vazgeçmiştim. AMD aldığıma da pişman olacağımdan korkmuştum ama hiç bir sorun yaşamadım. Sapphire kullanıyorum ve beni üzmedi henüz. Ancak içiniz hangisinde daha rahat olacaksa onu almanızda fayda var. İsteksiz işten hayır gelmiyor.
AMD firmasının hangi modelini ve markasını kullanıyorsunuz merak ettim. Şu cümleze kesinlikle katılıyorum. "Ancak içiniz hangisinde daha rahat olacaksa onu almanızda fayda var. "

Yeni mimari çıkmasına yakın vakitlerde 1000 TL'den başlayan orta ve üst segment ekran kartlarının alınmasını kendimce yanlış buluyorum. Bilhassa şu vakit GTX970 alınmasını tavsiye etmem. Çünkü bir iki aya kadar yeni mimari kartlar çıktığında bu sefer Maxwell GTX970, Kepler GTX770'in durumuna düşecek sıfır aldığın kartın ikinci el piyasası daha sonra memnun kalmayıp satmaya karar verdiğinde ise dip yapacaktır.

Son düzenleme:
2 aya yakın bir zamanda yeni ekran kartları çıkacağı için eski ekran kartlarını elden çıkarmaya çalışıyorlar. Benim düşüncem bu.

Kesinlikle stok temizleme. Bende yeni mimariyi bekliyorum o nedenle imzamdaki sisteme 6000-7000 civarı para vermeme rağmen ekran kartım 500 tl lik. Şimdilik fazlası ile yeter bana. İyi birşey alsam zarar ederim. Çünkü çöp olacak ikinci el satarım çok zarara gerek yok r7 370 yeter bana.

Hiçbiri değil, dolar düşüyor ve doğal olarak fiyatlarda düşüyor. Tabi diğer küçük etkenler firma kampanyaları ve yeni ürünlerin yavaş yavaş gelmesi.
Dolar düştüğü için. Buyrunuz etkileri : '' Vatan'ın işte 40.yıl indirimleri ! '' , '' Fiyatlar düşüyor ! '' , '' En düşük fiyat burada. '' . Hepsi yalan. Dolar 2.95' idi. Sonra dolar 2.90'a düştü bazı ülkelerin ekonomiye atağı ile. Tabii 2.90'a düşmekle kaldı mı ? Hayır. Devamında hine yavaş yavaş etkileri sürmeye devam ederek 2.86'ya geriledi. Yani açıkçası yaklaşık 10kr.'luk bir düşüş var. Ayrıca ekonomide büyüyünce fiyatlar baya azaldı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı