Ekran kartı fiyatlarının düşmesi beklenmeli mi?

Bütçe
3.500

Legendario

Hectopat
Daha fazla  
Şu an GTX 750 kullanıyorum. Ekran kartı alacağım ama şimdi mi alsam yoksa 1-2 ay daha beklesem mi bilemiyorum. Şu an alırsam büyük ihtimalle RX 5500 XT 4 GB alacağım garantili ikinci el olarak. 3.500 TL civarı bir bütçe belirledim. Ama aklımda şöyle bir soru işareti de var ki acaba birkaç ay daha beklersem ve fiyatlar düşerse RTX 2060 alabilir miyim? Sizce ne olur fiyatlar düşer mi ve düşerse RTX 2060 kaç TL civarı olur? Ayrıca şu an için ekran kartı önerilerine de açığım.

CPU: i5 10400F.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 1x8 (16 GB yapacağım yakında)
Anakart: H410M-A PRO.
PSU: Corsair TX850M.
GPU: Şu anda GTX 750 2 GB.

Şu an GTX 750 kullanıyorum. Ekran kartı alacağım ama şimdi mi alsam yoksa 1-2 ay daha beklesem mi bilemiyorum. Şu an alırsam büyük ihtimalle RX 5500 XT 4 GB alacağım garantili ikinci el olarak. 3.500 TL civarı bir bütçe belirledim. Ama aklımda şöyle bir soru işareti de var ki acaba birkaç ay daha beklersem ve fiyatlar düşerse RTX 2060 alabilir miyim? Sizce ne olur fiyatlar düşer mi ve düşerse RTX 2060 kaç TL civarı olur? Ayrıca şu an için ekran kartı önerilerine de açığım.

Türkiye'de hiçbir ürünün fiyatının düştüğü görülmemiştir. Alacağın kart elde kaldıysa veya modası geçtiyse o şekilde ucuzlar.

Şu an RX 5500XT kullanıyorum çoğu AMD kullanıcısı gibi Radeon WattMan ayarları geri yüklendi hatası alıyorum ve arada donmalar oluyor ( sadece YouTube'da iken bile ) kart sıfır benim.
Kısaca senin tercihin ama AMD ekran kartı tavsiye etmiyorum. ( şahsi fikrim ) kartım: RX 5500XT 8 GB EVO OC.

Ekran kartları yavaştan ucuzluyor gibi şu aralar fakat her zamanki gibi dolar artışta olduğu için terazi misali dengeleyecekler muhtemelen. Bir süre sonra da ağır basan taraf dolar olur.

Fiyatların düşeceği konusunda bir öngörüde bulunamam fakat RX5500XT kötü bir kart değil. Ben kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım. AMD ekran kartları arasında en sorunsuz olan kart modelleridir XT serisi. Bir çok oyunu da yüksek ayarlarda oynayabiliyorum. İşlemciniz ve diğer bileşenlerininizin özellikleri iyi bulabilirseniz 8GB XT almak daha mantıklı olabilir.

Yani benim düşüncem şu anda çinliler ekran kartını satıyor buna piyasayı birazda olsa kötü etkilediği için ETH fiyatı da düşüyor bence 1-2 ay bekleyip ne olacağını görmek lazım.

Yaklaşık 5000-6000 TL ikinci el RTX 2060'lar. Umarım biraz daha ucuzlar bende o zamana kadar bütçeyi yükseltirim. Sanırım biraz daha beklemek mantıklı olacak gibi.

Geri
Yukarı