Çözüldü Ekran kartı görev yöneticisinde görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

397527

Hectopat
Bilgisayar açıkken bir anda oyun hata verdi, kapandı. Sonra 2-3 sn sonra PC mavi ekran verdi. Bilgisayarı tekrar açtığımda ekran kartım GTX 1050'yi aygıt yöneticisinde göremedim. Experience'tan güncellemeyi denediğimde de hata veriyor.

Bilgisayarım:
i5 9300H
GTX1050 3GB
16 GB RAM
512 GB SSD Samsung 970 EVO Plus
Bir de format atsam düzelir mi?

NVIDIA Kurulum Programı 29.06.2021 16_44_15.png
GeForce Experience 29.06.2021 16_31_10.png
Aygıt Yöneticisi 29.06.2021 16_47_06.png
Ayarlar 29.06.2021 16_51_41.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anladım. Oyunda birdenbire almışsınız hatayı zaten, bu bile şüphe uyandırıcı. Donanımsal bir sıkıntı olması muhtemel. Laptopı servise gönderin, bir de onlar incelesin. Donanımsal bir sıkıntıysa uzaktan yapabileceğimiz pek bir şey yok.

Hallettim. Sistem özellikleri > Gelişmiş > Ortam değişkenlerine girip yeni kullanıcı değişkeni oluşturdum. Değişken adı dewmgr_show_nonpresetn_devices, değeri de 1. Sonra Aygıt yöneticisi > Görünüm kısmından "Gizli aygıtları göster" seçeneğini seçtim. Böylece düzeldi.

Abi sana da teşekkür ederim yardımcı olduğun için.
Hallettim. Sistem özellikleri > Gelişmiş > Ortam değişkenlerine girip yeni kullanıcı değişkeni oluşturdum. Değişken adı dewmgr_show_nonpresetn_devices, değeri de 1. Sonra Aygıt yöneticisi > Görünüm kısmından "Gizli aygıtları göster" seçeneğini seçtim. Böylece düzeldi.

Abi sana da teşekkür ederim yardımcı olduğun için.
Size yaşananın aynısı bana oluyor şuan nasıl çözdüğünü biraz daha detaylı anlatırmısın?

Geri
Yukarı