Ekran kartı görüntü vermiyor

V3lbutreenn

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartım yaklaşık iki gündür görüntü vermiyor. Kart takılıyken anakart VGA girişinden görüntü alabiliyorum. Forumda okuduğum birkaç yöntemi denedim (BIOS pilini çıkartmak, soketleri silgi ile temizlemek, RAM'lerin yerini değiştirmek, ekran kartı sürücüsünü kaldırmak) Yöntemlerini bazılarını denedikten sonra görüntü alabildim fakat kalıcı olmadı. Bilgisayarı yeniden başlatmam durumunda aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartı marka / modeli nedir ve görüntü almak için dönüştürücü kullanıyor musunuz?

Hiç yazı çıkmadan, uyarı almadan mı kapanıyor? Belki ısındıkça arızalanan bir parça var, senin denemelerin aynı zamanda soğumak için bir ara olduğu için görüntü alabildin belki de? Çalışan yedek bir kablo, ekran kartı, monitör gibi parçalar varsa veya arkadaşlarından alabiliyorsan sırayla deneyerek arızalı parçayı belki tespit edebilirsin.

Ekran kartım; R9 M360, anakart modelim ise; GA-78LMT-S2PT. Ayrıca 350W PSU'm var.

Ekran kartı marka / modeli nedir ve görüntü almak için dönüştürücü kullanıyor musunuz?
Evet dönüştürücü kullanıyorum fakat dönüştürücüden kaynaklı bir sorun olmadığını düşünüyorum. Ekran kartı takılı olmasına rağmen bilgisayar bunu görmüyor.

Hiç yazı çıkmadan, uyarı almadan mı kapanıyor? Belki ısındıkça arızalanan bir parça var, senin denemelerin aynı zamanda soğumak için bir ara olduğu için görüntü alabildin belki de? Çalışan yedek bir kablo, ekran kartı, monitör gibi parçalar varsa veya arkadaşlarından alabiliyorsan sırayla deneyerek arızalı parçayı belki tespit edebilirsin.
Görüntü verdiği ve kullanıldığı zamanlarda kapanmıyor, bilgisayar açılıp kapandığı zamanlarda görüntü vermeyi kesiyor. Isınma kaynaklı olabileceğini de sanmıyorum yaklaşık bir saat kapalı bıraktıktan sonra tekrar denedim fakat sonuç aynı.

Çözüm önerisi olan var mı arkadaşlar?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı