Çözüldü RX 580 ekran kartı görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dincdogu

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Kingston HyperX Fury DDR4 16GB 3200MHz
SSD veya HDD modeli
M.2 SSD James Donkey 480GB, Samsung 840 EVO 120GB
Ekran kartı
Sapphire Nitro+ RX 580 4GB
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Selamlar, herkese iyi akşamlar. Bu sabah ekran kartımın termal macununu temizlemek üzere kasadan söküp çıkardım eski macunu sildim ve ilk defa aseton ve kulak pamuğu ile temizledim GPU yüzeyini sanırım biraz da etrafını ve belleklerin üstlerini falan sonra kuru kulak pamuğu ile güzelce silip yeni macunu sürdüm bu işlemi asetonsuz belki 20 defa yapmışımdır sorun yaşamamıştım hiç daha önce neyse bilgisayara taktım çalıştırdım ekran kartı fanları vs çalışıyor ama görüntü gelmiyor bu arada fanlar dakikada bir %100e alıyor kendini 3 5 saniye dönüyor duruyor tamamen. Sonrasında tekrar söküp aynı işlemi yaptım yine olmadı bu kez ekran kartının mazgalını ve fanlarını takmadan bilgisayara yerleştirip çalıştırdım görüntü yine yok ekran kartının çekirdeğinde hafif bir ısınma var ama 50dereceyi geçtiğini sanmıyorum ayrıca BIOS pilini çıkartıp 6 7 saat sonra tekrardan takıp çalıştırmayı denedim yine görüntü yok ekran kartım Sapphire Nitro+ RX 580 4 GB benim bunu aldığım bilgisayarcı artık yok 5 yıl olmuştur kutusu vs. duruyor fakat bunu nereye göndermem gerekiyor servise veya neler yapabilirim düzeltebilmek adına. Ayrıca sormak istediğim bir şey daha ekran kartı olmadan onboard üzerinden bu işlemciden görüntü alabilmem mümkün mü?

Çözüm
Bga Servis (Hilal Bilgisayar) Osmaniye Mah. Fabrikalar cad. No:1 Bakırköy / İstanbul 0532 328 11 99 diye bir yer var YT'ye video atıyor. Ekran kartını tamir ediyor. Kendileriyle iletişim kurarak fiyat konusunu konuşabilirsin. Ryzen 5 3600'da görüntü alamazsın çünkü işlemcinin kendisinde GPU yok. AMD'nin G serili işlemcilerinde GPU var.
Bga Servis (Hilal Bilgisayar) Osmaniye Mah. Fabrikalar cad. No:1 Bakırköy / İstanbul 0532 328 11 99 diye bir yer var YT'ye video atıyor. Ekran kartını tamir ediyor. Kendileriyle iletişim kurarak fiyat konusunu konuşabilirsin. Ryzen 5 3600'da görüntü alamazsın çünkü işlemcinin kendisinde GPU yok. AMD'nin G serili işlemcilerinde GPU var.

Çözüm
Maalesef hocam 3600 ile görüntü alamazsınız. Dediğiniz gibi aseton da zarar vermiş olabilir. Endeks Bilişim, Service Point gibi yerlere de sorabilirsiniz. Daha net bilgi alabilirsiniz.

Sorun ekran kartındaymış. Macun yeniledikten sonra şarjlı tornavida ile sıkarken içinden küçük bir parçayı kırmışım Manisa'da yaptırtmayı denedim önce olmaz olumsuz bir şekilde geri dönüş yaptılar ardından 800TL gibi bir fiyatla yapılabilir dendi ve yapamamışlar ama ekran kartı işlem görmüş ardından BGA servis (hilal bilgisayar) arayarak bilgilerini alıp onlara yolladım sağ olsunlar yardımcı oldular fakat 1900TL gibi bir tuzlu masraf çıktı nihayetinde yapabilip gönderdiler. Teşekkürler @hacı baba

Yeni konular

Geri
Yukarı