Ekran kartı gözükmüyor

karamellii

Centipat
Daha fazla  
Dün sorunsuz kullandığım bilgisayar bu sabah sürekli bip bip bip diye ötmeye başladı siteden okuyup RAM ve ekran kartını çıkardım geri taktım bu sefer de monitöre görüntü gelmedi ekran kartından çıkarıp anakarta bağladım monitörü görüntü geldi bip sesi de gitti fakat ekran kartım gözükmüyor DxDiag da nasıl çözebilirim ya da çözebilir miyim? (bir alakası olur mu bilmiyorum ama PC Windows 7 iken aldım 8.1'e yükseltmiştim 2 gün önce 8.1 de hata verince 10'a geçmek için tekrar Windows 7 yükleyip sonra 10'a geçtim )

1659348171123.png

Aynı problemi yaşamıştım ve ekran kartımın yandığını fark etmiştim. Büyük ihtimalle sizin ekran kartınız da yanmış olabilir hocam.

Ya da sadece temas sorunu var?
Hocam biosun biplemesi ve kartı çıkarıp eğer gerçekten düzgün bir şekilde taktıysa hala görüntü gelmediyse temas sorunu olacağını ve yazılımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Hocam BIOS'un biplemesi ve kartı çıkarıp eğer gerçekten düzgün bir şekilde taktıysa hala görüntü gelmediyse temas sorunu olacağını ve yazılımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim ben de ondan şüphelendim eski bir sistem zaten durumlar bir türlü değiştirmeme fırsat vermedi ikinci el kıytırık bir ekran kartı alayım ben.

Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim ben de ondan şüphelendim eski bir sistem zaten durumlar bir türlü değiştirmeme fırsat vermedi ikinci el kıytırık bir ekran kartı alayım ben.

Ekran kartı alamya gerek yok eğer bir (ciddi bir arza varsa) görüntü gelmezdi hiç araştırmaya devam edin kartı bir çıkarın yanık kokusu falan geliyor mu erimiş bir yer var mı bakın bu kadr kolay karara varmak olmaz?

Ekran kartı alamya gerek yok eğer bir (ciddi bir arza varsa) görüntü gelmezdi hiç araştırmaya devam edin kartı bir çıkarın yanık kokusu falan geliyor mu erimiş bir yer var mı bakın bu kadr kolay karara varmak olmaz?

Bakayım tekrar müsait olunca 2-3 kere çıkarıp taktım ama bu sefer düzelirse güncelleyeceğim teşekkürler.

Güncelleme.
Bugün kasayı açtığımda yanığa dair bir şey göremedim sonra taktığımız yere dikkatlice bakınca toz tazeleri gördüm iğne ve pamukla temizleyip takınca işe yaradı bu kadar küçük bir şeyin bu kadar uğraştırdığına inanmıyorum teşekkürler hocalarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı