Çözüldü Ekran kartı grafik biriminden duman çıkması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lewa

Hectopat
Ekran kartı
HD3650
Eskide olsa sağlam bir ekran kartım vardı, yaklaşık modeli ATI HD 3650YDI sanırsam bir kere temizlemek için icimi açtım ve termal macun yenilemesini yaptım. Temizliğini yaptım bilgisayara takarken denemek için soğutucusuz takdım ve calıştırdım ilk başta görüntü gelmedi, 5-10 saniye sonra da grafik birimden duman geldiğini fark ettim ve hemen bilgisayarı kapattım. Sonrasında kartı çıkardım bayağı sıcak durumdaydı ve incelemeye başladım yanan patlayan bir parca görmedim ve ekran kartını bir daha denemedim. Sizlere danışmak istedim sizce ekran kartı çalışır mı ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum.

Çözüm
Bir arkadaşım PSU yakmıştı ve PSU değiştirerek kurtulmuştu, ekran kartının sorun çıkarması sonucunda sistemin riske gireceğinden emin misiniz?

Bozulmuş, yanmış bir kart sisteme direk zarar verecek demiyorum. Montaj aşamasında, veya yanlış adımlar sonucu anakart etkilenebilir demek istedim. Siz dikkatli şekilde testinizi yapın.
Isındığındanda yapmış olabilir duman gelir gelmez kapattım hiçbir şekilde geri dönüşü olmaz mı?

Islak macun ile işlemci aşırı ısısı duman çıkardı ise tamam diyeceğim denemeye değer.
Macunu güzelce yerleştirin. Soğutma sistemini dikkatli şekilde montaj yapın ve bir deneyin. Ama bir aksilik olması halinde sistemi riske atabileceğini hatırlatırım.

Islak macun ile işlemci aşırı ısısı duman çıkardı ise tamam diyeceğim denemeye değer.
Macunu güzelce yerleştirin. Soğutma sistemini dikkatli şekilde montaj yapın ve bir deneyin. Ama bir aksilik olması halinde sistemi riske atabileceğini hatırlatırım.

Bir arkadaşım PSU yakmıştı ve PSU değiştirerek kurtulmuştu, ekran kartının sorun çıkarması sonucunda sistemin riske gireceğinden emin misiniz?

Bozulmuş, yanmış bir kart sisteme direk zarar verecek demiyorum. Montaj aşamasında, veya yanlış adımlar sonucu anakart etkilenebilir demek istedim. Siz dikkatli şekilde testinizi yapın.

Çözüm

Tamamdır teşekkür ederim.

Dikkatli bir şekilde cihazı test etmekten başka çareniz yok gibi duruyor.

Calışmazsa daha kötü hale gelirse fırınlama sistemi sizce işime yarar mı?

Geri
Yukarı