Ekran kartından duman çıktı

Fayting

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.
Öncelikle bilgisayarımı yeni topladım bütün parçalar sıfır 4 günlük sistem ve görüntü gidip gelmeler başladı.
Kablolardan kaynaklı sanıyordum, kasa kapandı birden hiç açmadım sabah tekrar çalıştırmak için açtığımda ekran kartından duman çıktığını gördüm hemen tekrar kapattım sizce sorun neyden kaynaklı olabilir?
Ryzen 5 3600
Dark Freezer X126 işlemci soğutucu
Inno 3D RTX 2060 Super ichill ultra
XPG spectrix s40g 256gb
XPG spectrix d41 8gb 3000MHz 2x8
ASRock B450 pro4 3200Mhz(OC) M.2 am4 ATX
SilverStone Strider Essential 700W 80+
Dark Unreal 5x12cm RGB fanlı led kasa.
Casper 27"1ms 144Hz(DVI+HDMI+DP) 2K FreeSync mönitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.
Öncelikle bilgisayarımı yeni topladım bütün parçalar sıfır 4 günlük sistem ve görüntü gidip gelmeler başladı.
Kablolardan kaynaklı sanıyordum, kasa kapandı birden hiç açmadım sabah tekrar çalıştırmak için açtığımda ekran kartından duman çıktığını gördüm hemen tekrar kapattım sizce sorun neden kaynaklı olabilir?
Ryzen 5 3600.
Dark Freezer X126 işlemci soğutucu.
INNO 3D RTX 2060 Super ichill Ultra.
XPG Spectrix S40G 256 GB.
XPG Spectrix D41 8 GB 3000MHz 2x8.
ASRock B450 PRO4 3200MHz(OC) M.2 AM4 ATX.
SilverStone strider essential 700W 80+
Dark Unreal 5x12cm RGB fanlı LED kasa.
Casper 27"1ms 144Hz(DVI+HDMI+DP) 2K FreeSync mönitör.

Farklı bir ekran kartıyla kasanızı yeniden çalıştırmayı dener misiniz aynı şekilde bulabilirseniz bir arkadaşınızdan falan bur PSU'yla aynı şeyi deneyin.

Umarım tekrar yaşamazsınız çok kötü bir şey ✌
inşallah , kimse yaşamasın heleki şu zamanda
Farklı bir ekran kartıyla kasanızı yeniden çalıştırmayı dener misiniz aynı şekilde bulabilirseniz bir arkadaşınızdan falan bur PSU'yla aynı şeyi deneyin.
denemeyede korkuyorum aynı sorunla tekrar karşılaşırım diye bütün parçaları garantiye göndereceğim baksınlar

Yeni konular

Geri
Yukarı