Ekran kartı güç kablosu sorunu

Türap Boztepe

Hectopat
Ekran kartımın güç girişi 8+8 pin. Elimde 2 adet bir ucu 8 pin diğer ucu 8+8 pin PCI'e güç kablosu var. Ekran kartı güç bağlantısını tek bir kablodan yapmam yerine 2 tane ayrı PCI'e kablosu (yani tek kablodan 8 pin ekran kartına takılacak şekilde) 2 tane ayrı kablo ile yapsam ekran kartına zararı olur mu? Daha rahat güç çekmesini mi sağlar? Herhangi bir fark olmaz mı? Bir video da izledim. Adam dediğim gibi 2 ayrı kablo ile bağlıyordu ve fazlalık olan 8 pinleri de kabloların altına kelepçelemişti.
Yardımcı olursanız sevinirim.

eğer güç kaynağınızın yeterli olduğunu düşünüyorsanız bi sorun yapmaz fakat kabloyu takıp test ederken görüntü alamaz yada görüntüde bozulmalar görürseniz bilgisayarı kapatıp kabloları kontrol etmelisiniz genelde sorun olmaması lazım benim pc tek girişli ama iki tane kablo taktığımıda bilirim önemli olan tüm pinlerin dolu olması

Eğer güç kaynağınızın yeterli olduğunu düşünüyorsanız bir sorun yapmaz fakat kabloyu takıp test ederken görüntü alamaz ya da görüntüde bozulmalar görürseniz bilgisayarı kapatıp kabloları kontrol etmelisiniz genelde sorun olmaması lazım benim PC tek girişli ama iki tane kablo taktığımıdabilirim önemli olan tüm pinlerin dolu olması

Güç kaynağı 1200 Watt. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı