Ekran kartı güç kablosu yönü nasıl olmalı?

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, ekran kartına ve PSU'ya kablo takarken hangi yönünü ekran kartına hangi yönünü PSU'ya takmalıyız. Fark ediyor mu?

Hangi ucu PSU'ya hangi ucu ekran kartına yani. Ucun bir tarafında çoklu kablo var diğer tarafında tekli kablo var.

@Sir Benjamin

IMG_20211123_002238.jpg

Şu an resimde attığım gibi çok çirkin ve bir ton kablo boşta duruyor. Yanlış mı taktım acaba. Ekran kartına taktığımı PSU'ya mı takmam gerekiyor?
Ekran kartı: 8+8+6 pin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç farketmez. İki türlü de takmışlığım var ve sorun yaşamadım. Sırf görüntü dağınıklığı olmasın diye o tarafı PSU’ya takmayı tercih etmiştim. Ya da ikiye ayrılan kabloları PSU’ya taktığım oldu. Maksat kablolama düzgün dursun.

Fark etmiyor, ancak düzgün yapmışsınız zaten gördüğüm kadarı ile.

Üstadım ön kapağı kastırıyor ya. Diğer tarafında çoklu kablo yok o yüzden değiştirmeyi düşünüyorum. Taktığım 3 kablonun üçünde de çoklu kablo var.

Çoklu kablo derken? Orayı anlamaya çalışıyorum şu an :D

Eğer mesela kablolardaki 6+2 durumundan bahsediyorsanız, onu toparlayamazsınız veya çıkaramazsınız. En fazla düzenleyebilirsiniz mesela kötü durmayacak şekilde bir kelepçe ile. Kablo klipsleri falan olur pahalı değiller zaten maksimum 5 TL olur.

Kaç pin destekliyor kart? Gördüğüm kadarı ile 8+8+6 pin sanırım.

Biraz sanki 4+4 pinler kullanılmış gibi, öyle mi?

Geri
Yukarı