Ekran Kartı İçin 8 Pin Güç Kablosu Önerisi

Serkan Doğan

Kilopat
Makaleler
66
Yer
İstanbul
Konuya gelecek olursak, merhaba arkadaşlar. Bugün 2. El MSI RX 570 GAMING X aldım. Fakat 8 pin güç girişi istiyor ve bende maalesef 6 pin var.

8 pin güç kablosu önerilerinizi alabilir miyim ? Sizin kullanıp memnun olduğunuz ürünler olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ekran kartını kullanıyorum. Elimde 6 pin ekran kartı vardı sorunsuz şekilde oynuyordum. Ancak verimliliği yüksek olsun die farklı bir psu almıştım. 6 pin kablo 120 watt verebiliyorsa bir sorun olacağını pek sanmıyorum.

Aynı ekran kartını kullanıyorum. Elimde 6 pin ekran kartı vardı sorunsuz şekilde oynuyordum. Ancak verimliliği yüksek olsun die farklı bir psu almıştım. 6 pin kablo 120 watt verebiliyorsa bir sorun olacağını pek sanmıyorum.
Hocam PSU um 500 watt. MSI 450 watt önermiş. Ama 6 pin takmak istemiyorum. Bir tane 8 pin almayı düşünüyorum 🙂

Hocam PSU um 500 watt. MSI 450 watt önermiş. Ama 6 pin takmak istemiyorum. Bir tane 8 pin almayı düşünüyorum 🙂
Tam emin olmamakla beraber bildiğim kadarı ile 8 pin takılmasının sebebi oc yapanlar içinmiş. Rx 570 max 120 watt tüketeceği için bazı 6 pin kablolar bu gücü sağlayabilmektedir yani senin psu'daki 6 pin kablo 120 watt çekebiliyorsa 8 pin takmana gerek kalmıyor. Ancak her 6 pin kabloda 120 watt güç veremiyor bu senin kullandığın psu'daki 6 pin kablosuna bağlı. Yani biraz şans gibi bir şey 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı