Ekran Kartı İçin İdeal Sıcaklık Nedir?

Hellblazer Aku

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Whiterun
Daha fazla  
Kartım MSI RX 570 Armor 4 GB. 3A Oyunları FarCry 5-WD 2 gibi oynarken 74-75 ara sahnelerde ise 77-78-79 derecede oynuyorum. Üstte ve arkada içeri üfleyen birer fan var. Ekran kartı 2. Fanı çalıştırmıyor ya da saniyelik çalıştırıyor. Üste taktığımdan beri bir fan daha var onu da takıp üçlemiş olacağım ama kasa da hava sirkülasyonu bulunmuyor. Çünkü önde fan yuvası yok üstte 2 arkada 1 tane var mecbur hepsini içeri veriyorum. Yeni takacağımı da içeri vereceğim. Camı çıkartmak sıcaklığı düşürür mü ve bunu yapmak sağlıklı mıdır? Yakın zamanda RDR 2 çıkınca aldığım sıcaklık değerlerinden daha yükseğe çıkabilir gibi geliyor. Çünkü takmam şart o yüzden 1 fan daha.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartları için normal sıcaklık bence 60-75 derece arası ama 80 derecenin altında olduğu sürece de sorun yapmaz.

Kasanın yanını mesh ile kaplayabilsen çok iyi olur. Ben biraz aradığımda bulamamıştım internette. Nalburlarda işe yarar bir şey bulunur diye düşünüyorum.
Hepsini içeri yapma. Sıcaklık fazla.

Kartım MSI RX 570 Armor 4 GB. 3A Oyunları FarCry 5-WD 2 gibi oynarken 74-75 ara sahnelerde ise 77-78-79 derecede oynuyorum. Üstte ve arkada içeri üfleyen birer fan var. Ekran kartı 2. Fanı çalıştırmıyor ya da saniyelik çalıştırıyor. Üste taktığımdan beri bir fan daha var onu da takıp üçlemiş olacağım ama kasa da hava sirkülasyonu bulunmuyor. Çünkü önde fan yuvası yok üstte 2 arkada 1 tane var mecbur hepsini içeri veriyorum. Yeni takacağımı da içeri vereceğim. Camı çıkartmak sıcaklığı düşürür mü ve bunu yapmak sağlıklı mıdır? Yakın zamanda RDR 2 çıkınca aldığım sıcaklık değerlerinden daha yükseğe çıkabilir gibi geliyor. Çünkü takmam şart o yüzden 1 fan daha.

Benimki full kullanımda 82 dereceyi görüyor. AMD yüksek sıcaklıklarda dayanıklı bir kart bence.

Armor ısınan bir model. Daha yüksek sıcaklıklarda çalıştıranları gördüm aynı kartı. Fan hızını manuel olarak artırırsanız daha düşük dereceleri görmeniz muhtemel.

Kasanda egzoz fan olması lazım. Sıcak hava tahliye olmaz yoksa. Üst fanı egzoz olarak kullan. 2 tane de içeri üflesin mümkünse.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı