Ekran Kartı İçin PCI Express Genişletme Kablosu

Skender

Hectopat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Merhaba. Bilgisayar masamın üzerinde gereksiz bir yer kapladığını düşündüğüm için kasa içerisindeki ekipmanları modifikasyon işlemine sokarak bir Desk PC Case yapmak istiyorum. Bunun için de ekran kartının anakartın yanına konumlandırılması için gerekli olan parçadan aradım fakat bulduğum her parça yaklaşık 20 cm uzunluğunda. Bu parçalara "PCI Express Extender cable" adı veriliyor. Yapacağım projede ürünün uzunluğu yeterli gelmediği için 2 adet alıp birbirine bağlamak suretiyle uzatmak istiyorum. Performansla ilgili herhangi bir düşüş yaşar mıyım? 2 Adet uzatma aparatını birbirine bağladığımda aktarım gerçekleşmeyip ekran kartının görüntü vermeme gibi bir olasılığı var mıdır? Ek olarak, tek parça halinde 40-50 cm uzunluğunda bir Extender cable bulabilir miyim ? Satın alacağım ürün bu;

upload_2018-3-10_17-18-28.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek bir tane uzun kablo da bulabilirsiniz. Ama fiyatları biraz daha pahalı oluyor. Hatta bu ürün de bana biraz ucuz geldi. Normalde fiyatları 40-45 TL civarı oluyordu. X16 olmasına ve yorumlara dikkat edin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı