Ekran Kartı Isınınca Frekans Düşüşü

zyroprophetic3

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selam. ASUS X550JK XO012D modelli bir laptopum var. Ekran kartım 80 dereceye vardıktan sonra, frekans düşüşü oluyor 1084 MHzden 600'e kadar düştüğünü gördüm, bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Monster laptoplara bakıyorum da GPU sıcaklığı 90'a kadar geliyor fakat bir MHz düşüşü göremiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim, ve bu arada sürücülerim günceldir teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasası plastik olduğu için olabilir. Hava sirkülasyonunu tam yapamadığı için olabilir. Fan temizliği ve termal macun yenilenmesi gerekebilir. Bulunduğunuz odanın günümüz şartlarından dolayı aşırı sıcak olmasından olabilir.

Hocam dün termal macunumu yeniledim. Ve fanını temizledim ısınma sorunu tekrar 80 vuruyor ama, MHz 1030'a kadar dusuyor. Önceden 400 MHz'ye kadar düştüğünü gördüm, ama su an iyi gibi bunu full 1084 MHz den hiç düşmeyecek bir şekilde yapabıleceğimiz bir ayar yokmu yani ? Nvdia 'dan maximum performansı seçtim. Güç seçeneklerindende performans seçili, sanırım havalar cok sıcak oldugu için çünkü, evimizde klimada yok. Ve bu yüzden evimiz biraz sıcak eğer 1084 MHz sabitleyebilme imkanımız varsa biri anlatırsa,çok sevinirim tekrar teşekkürler.

Gpu yu overclock eden programlar var. Ama hiç deneme cihazı yakarsın. Bu sıcakta insan bile bu kadar terliyorsa o cihazı sen düşün:)

Bu arada cihazın kaç yıllık?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı